Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Unia Metropolii Polskich apeluje o wykreślenie zakazu rowerów publicznych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Unia Metropolii Polskich apeluje o wykreślenie zakazu rowerów publicznych
fot. Nextbike
Zgodnie z ostatnimi regulacjami zabronione jest korzystanie z rowerów publicznych w związku z zagrożeniem epidemicznym. Samorządy apelują o wykreślenie zakazu: rowery nie służą tylko rekreacji, stanowią ważne uzupełnienie systemu komunikacji w miastach.

Od 1 kwietnia, zgodnie z ostatnim rozporządzeniem ministra zdrowia, wprowadzony został zakaz korzystania z rowerów publicznych. Głównie dlatego – sądząc po wpisach na stronach rządowych – że potraktowano je jako środek służący niewskazanej teraz rekreacji.

Teraz o wykreślenie zakazu korzystania z rowerów zaapelowała Unia Metropolii Polskich. „Rowery tzw. „miejskie”, są nie tylko urządzeniami służącymi do rekreacji, ale również środkami transportu indywidualnego. Stanowią istotne uzupełnienie systemów komunikacji miejskiej, zwłaszcza w okresie obowiązywania ograniczeń liczby pasażerów w komunikacji publicznej i problemów z absencją kierowców i motorniczych. Dla wielu osób rowery miejskie są obecnie jedynym, bezpiecznym środkiem transportu, umożliwiającym dojazd do pracy, apteki lub sklepu” – napisał Tadeusz Truskolaski, prezes zarządu UZP i prezydent Białegostoku.

Pisaliśmy już o podobnym apelu ze strony Łukasza Puchalskiego, dyrektora ZDM w Warszawie. Przywoływał tutaj przykłady z innych stolic, w tym np. Paryża, gdzie wprowadzono możliwość bezpłatnych przejazdów przez godzinę. „Rząd zachęca do unikania komunikacji miejskiej i w przypadku niezbędnych podróży korzystania z własnego auta. Wielu warszawiaków nie ma jednak samochodu, bo w normalnej sytuacji nie jest im potrzebny. Zakaz w takim kształcie niektórym z nich odbiera alternatywę dla transportu zbiorowego” – pisze Puchalski. „O bezpieczeństwo użytkowników Veturilo dbamy w czasie pandemii, regularnie dezynfekując rowery, dzięki czemu zapobiegamy przenoszeniu wirusa na powierzchniach rowerów. Warto pamiętać, że ich wypożyczenie w ok. 90% odbywa się bezdotykowo, przez aplikację mobilną” – przypomina.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5