Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-08-26 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Poznania

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo
fot. ZDM Poznań
Zmiany zaplanowane na ul. Wawrzyniaka obejmują remont chodnika i nawierzchni jezdni, wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz ustawienie donic z drzewami. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo, parkowanie zostanie uporządkowane, a ulica zyska na estetyce.

Remont ul. Wawrzyniaka obejmie odcinek od ul. Szamarzewskiego do ul. Słowackiego zostanie wyremontowana. W pierwszej kolejności naprawiony zostanie chodnik po obu stronach jezdni. W miejscu istniejących płyt betonowych ułożone zostaną nowe, oddzielone od jezdni i linii zabudowy opaskami z kostki brukowej. Po zakończeniu prac brukarskich rozpocznie się remont jezdni, a następnie wdrożona zostanie nowa organizacja ruchu. Parkowanie będzie dozwolone na miejscach równoległych po obu stronach jezdni (obecnie zaparkować można tylko po zachodniej stronie ulicy). Wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ulica Wawrzyniaka pozostanie jednokierunkowa - auta będą mogły poruszać się od ul. Szamarzewskiego w stronę ul. Słowackiego.

Gdy zakończy się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu, będą mogły rozpocząć się prace w zakresie zieleni. Na całym odcinku pojawi się jedenaście drzew. Wykonanie nasadzeń w gruncie nie jest możliwe bez kompleksowej przebudowy ulicy, dlatego też na ul. Wawrzyniaka zostaną ustawione donice.

Prace na ul. Wawrzyniaka będą realizowane jesienią. Remont chodnika rozpocznie się we wrześniu i powinien zakończyć się do połowy października. Wymiana nawierzchni, zmiana organizacji ruchu i roboty w zakresie zieleni planowane są na listopad i grudzień. Jeżeli jednak pogoda pod koniec roku będzie niekorzystna dla realizacji prac, donice z zielenią będą mogły pojawić się dopiero wiosną przyszłego roku.

Koszt remontu chodnika i nawierzchni jezdni ul. Wawrzyniaka wyniesie 1 mln zł. Natomiast nasadzenia wraz z dwuletnią pielęgnacją, finansowane ze środków Rady Osiedla Jeżyce, kosztować będą 100 tys. zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Wiceprezydent Soszyński, któremu podlegał transport, odchodzi

Prawo & Finanse

Warszawa: Wiceprezydent Soszyński, któremu podlegał transport, odchodzi

Witold Urbanowicz 26 sierpnia 2021

Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje

Komunikacja

Rosja: Do Czerepowca przyjechały pierwsze nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 26 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5