Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Ukraińska firma będzie produkować koreańskie elektrobusy?

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-07-14 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraińska firma będzie produkować koreańskie elektrobusy?
fot. WU
Państwowa Agencja Kosmiczna Ukrainy Jużmasz i południowokoreańska firma Caris podpisały memorandum w sprawie produkcji 5000 autobusów elektrycznych i 7800 stacji ładowania.

Dokument jest ważnym krokiem do podpisania umów na kwotę 23 miliardów hrywien, czyli 3 383 300 000 zł. Termin zakończenia produkcji określono do 2023 roku.

Caris realizuje już projekty rozwoju infrastruktury drogowej u wschodnich sąsiadów Polski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuowania współpracy na Ukrainie. Memorandum formalizuje zamiary rozszerzenia współpracy z przedsiębiorstwami państwowymi tego kraju w sektorze przemysłu ciężkiego – podkreślił Yu Cho, prezes Caris.

Strony zatwierdziły program wspólnych działań mających na celu lokalizację produkcji autobusów elektrycznych i stacji ładowania oraz wymianę umów licencyjnych i technologii, a także wspólne uczestnictwo w wydarzeniach promocyjnych.

– Nasza firma przez długi czas znajdowała się w trudnej sytuacji ekonomicznej, ale udało się jej utrzymać efektywność. Współpraca z Caris pozwoli nie tylko poprawić finanse przedsiębiorstwa, ale także ożywi duży sektor inżynierii lądowej, który od wielu lat pozostaje jednym z kluczowych w działalności zakładu – stwierdził Serhij Wojt, prezes Jużmaszu. – Koncentrujemy się teraz na rozszerzeniu współpracy międzynarodowej i przyciągnięciu inwestycji w branży. Pomoże nam to w szybszym tempie zreformować ukraińskie przedsiębiorstwa państwowe – dodał Wołodymyr Usow, szef Państwowej Agencji Kosmicznej.

Południowokoreańska Caris ma przedsiębiorstwa zlokalizowane w różnych krajach świata, w tym firmy logistyczne i budowlane, produkujące innowacyjne materiały i komponenty do budowy dróg i bezpieczeństwa ruchu. Centrum badawczo-rozwojowe posiada opatentowane technologie produkcji polimerów i materiałów stosowanych w energetyce, elektronice przemysłowej i inżynierii mechanicznej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Radom akceptuje ofertę Solarisa na kolejne elektrobusy

Komunikacja

Radom akceptuje ofertę Solarisa na kolejne elektrobusy

Witold Urbanowicz 10 lipca 2020

Włocławek: Jedna oferta dla dostawy jednego elektrobusu

Komunikacja

Włocławek: Jedna oferta dla dostawy jednego elektrobusu

Witold Urbanowicz 09 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5