Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ukraina: W 2019 r. zakupy autobusów, trolejbusów i tramwajów w ośmiu miastach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-14 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraina: W 2019 r. zakupy autobusów, trolejbusów i tramwajów w ośmiu miastach
fot. MJ
Ukraina kontynuuje projekt związany z poprawą stanu komunikacji, w ramach którego w zeszłym roku kupiono 167 trolejbusów. W tym roku dostawy trolejbusów, tramwajów, autobusów i wagonów metra będą prowadzone w ośmiu ośrodkach.

Ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury, we współpracy z Ministerstwem Finansów i samorządami 11 miast realizuje projekt związany z poprawą stanu miejskiego transportu publicznego. Zakłada on wymianę i modernizację taboru, remonty linii tramwajowych i trolejbusowych, kolejek linowych, podstacji trakcyjnych. Jest to możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Suma projektów opiewa na kwotę 160 mln euro.

W zeszłym roku kupiono 167 nowych trolejbusów. M.in. w Odessie wymieniono 47 trolejbusów na 169 eksploatowanych pojazdów, w Krzemieńczuku 40 z 57 trolejbusów, w Dnieprze 23 ze 139 trolejbusów, w Równem 10 z 94 trolejbusów, a w Krzywym Roku 8 z 78 trolejbusów.

W 2019 r. działania inwestycyjne będą skupione w ośmiu miastach i zakładają wymianę 56 tramwajów, 170 trolejbusów, 227 autobusów, 35 wagonów metra. W Charkowie zaplanowano zakup 35 wagonów metra oraz 61 trolejbusów, w mieście Sumy 22 trolejbusów, w Czernihowie 40 trolejbusów, we Lwowie 10 tramwajów i 100 autobusów, w Łucku 30 trolejbusów, w Odessie 29 tramwajów, w Tarnopolu 15 autobusów, a w Kijowie – 17 tramwajów, 112 autobusów oraz przebudowę funikulara.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rumunia: Tramwaje powrócą do Reșițy?

Komunikacja

Rumunia: Tramwaje powrócą do Reșițy?

Kasper Fiszer 12 stycznia 2019

Autobusy BRT w Karaczi będą jeździły na… krowią kupę

Komunikacja

Autobusy BRT w Karaczi będą jeździły na… krowią kupę

Jakub Dybalski 06 stycznia 2019

Bańka hulajnogowa w USA. Co czeka Polskę?

Mobilność

Bańka hulajnogowa w USA. Co czeka Polskę?

Jakub Dybalski 05 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5