Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ukraina: Trolejbus połączy cztery miasta obwodu donieckiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-27 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraina: Trolejbus połączy cztery miasta obwodu donieckiego
fot. MJ
Ministerstwo Finansów Ukrainy wraz z administracją regionalną obwodu donieckiego negocjują z międzynarodowymi organizacjami finansowymi projekt zorganizowania połączenia trolejbusowego między miastami aglomeracji Kramatorska, zamieszkiwanej obecnie przez około 500 000 mieszkańców. Długość planowanej trasy to 48 km.

Linia trolejbusowa miałaby połączyć Słowiańsk, Kramatorsk, Drużkiwkę i Konstantynówkę. Łączna długość trasy to 48 kilometrów. Obecnie – jak podkreśla Ministerstwo Finansów Ukrainy – nie ma dobrego połączenia komunikacyjnego między miastami aglomeracji, chociaż odległość między tymi miastami jest niewielka: 3,5 km ze Słowiańska do Kramatorska, 5,5 km z Kramatorska do Drużkowki, 8 km z Drużkiwki do Konstantynówki.

Wiceminister finansów Oleksandr Kawa omówił z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego możliwości zapewnienia funduszy kredytowych. Negocjacje zakończyły się sukcesem. Przedstawiciele EBI wyrazili zainteresowanie projektem.

– Historycznie miasta północnego Donbasu tworzą gęstą aglomeracją, liczącą ponad pół miliona mieszkańców. Codzienne są oni zmuszeni podróżować z jednego miasta do drugiego w celach zawodowych, naukowych, biznesowych. Obecnie nie ma niezawodnych i wysokiej jakości połączeń dalekobieżnych między Słowiańskiem, Kramatorskiem, Drużkiwką i Konstantynówką. Transport jest organizowany przez prywatnych przewoźników (tzw. marszrutki). Dziś pracujemy nad projektem trolejbusowym, dzięki któremu wszystkie cztery miasta zostałyby połączone przyjaznym dla środowiska, bezpiecznym, wygodnym i niedrogim środkiem transportu. Ponadto jednym z ważnych elementów programu reintegracji Donbasu jest stworzenie przez państwo wysokiej jakości usług dla obywateli zamieszkujących terytoria obwodów donieckiego i ługańskiego, sąsiadujących z tymczasowo niekontrolowanymi obszarami Ukrainy – mówi Oleksandr Kawa.

Istniejące miejskie sieci trolejbusowe w Kramatorsku i Słowiańsku również zostaną włączone do projektu. W przyszłości sieć mogłaby zostać rozszerzona o Swiatohirśk, określany „magnesem turystycznym północnego Donbasu”.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Naddniestrze: Podmiejskim trolejbusem przez parapaństwo

Komunikacja

Naddniestrze: Podmiejskim trolejbusem przez parapaństwo

Kasper Fiszer 15 sierpnia 2018

Uzbekistan: Trolejbusem przez step

Komunikacja

Uzbekistan: Trolejbusem przez step

Kasper Fiszer 18 czerwca 2016

Krym: Prawie sto kilometrów... trolejbusem

Komunikacja

Krym: Prawie sto kilometrów... trolejbusem

Kasper Fiszer 23 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5