Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ukraina od 22 maja stopniowo wznawia transport

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-21 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraina od 22 maja stopniowo wznawia transport
fot. MJ
Ukraina znosi ograniczenia związane z przemieszczaniem się. Od 21 maja zostanie wznowiony ruch zostanie transport kołowy w miastach, aglomeracjach, regionach oraz w ruchu międzynarodowym. 25 maja ruszy metro, a 1 czerwca – kolej.

Ograniczenia w funkcjonowaniu transportu, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzono w marcu. Teraz regiony Ukrainy, w których sytuacja epidemiczna jest dobra – to znaczy w ciągu ostatnich siedmiu dni jest średnio mniej niż 12 nowych przypadków COVID-19 na 100 tysięcy populacji, średnia liczba testów PCR i ELISA jest większa niż 12, a liczba zajętych łóżek w szpitalach, w których przebywają pacjenci z koronawirusem, jest mniejsza niż 50% – mogą zmniejszać ograniczenia związane z koronawirusem i stopniowo przywrócić transport. Decyzję tę podjął 20 maja rząd.

– Od tego piątku (22 maja) dozwolony regularny i nieregularny transport drogowy pasażerów w ruchu miejskim, podmiejskim, wewnątrz obwodów i międzynarodowym, a od 25 maja dozwolony jest transport pasażerów w metrze (w Kijowie, Charkowie i Dnieprze). Ale przy obowiązkowym przestrzeganiu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa: noszeniu masek, kontroli temperatury, stałej dezynfekcji itp. – mówi Władysław Kryklij, minister infrastruktury. Przy czym, w pojazdach komunikacji naziemnej możliwy jest przewóz osób odpowiadającej liczbie miejsc siedzących.

Zgodnie z decyzją rządu od 1 czerwca zostanie wznowiony ruch pasażerski na kolei w relacjach miejskich, regionalnych, dalekobieżnych. Ponadto wznowiony zostanie międzyregionalny transport drogowy. Natomiast 15 czerwca wznowione mają zostać połączenia lotnicze. Jednocześnie okres kwarantanny przedłużono do 22 czerwca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków zmierzył ruch. O 30-40% mniej

Komunikacja

Kraków zmierzył ruch. O 30-40% mniej

Redakcja 21 maja 2020

Rezerwacje w pociągach regionalnych na Pomorzu?

Komunikacja

Rezerwacje w pociągach regionalnych na Pomorzu?

Michał Szymajda 21 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5