Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Udało się: Poznań Główny będzie miał schody ruchome na dół

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Udało się: Poznań Główny będzie miał schody ruchome na dół
mat. PKP SA
Po kilku próbach udało się wybrać wykonawcę dla jednej z bardziej wyczekiwanych inwestycji na nowym dworcu Poznań Główny. W ciągu dziewięciu miesięcy mają powstać schody ruchome prowadzące na dół z holu dworca na znajdujące się niżej perony 1, 2 i 3.

Jednym z mankamentów nowego dworca Poznań Główny jest brak schodów ruchomych, jadących na dół, dzięki którym pasażerowie mogliby dostać się z holu dworca na perony 1, 2 i 3. Podróżni do dyspozycji mają jedynie długie schody stałe oraz windy. Biorąc pod uwagę charakter miejsca, takie rozwiązanie jest niewystarczające. Inwestor kompleksu dworcowo-handlowego przekonywał jednak, że schodów ruchomych na dół nie da się zrobić. Na przeszkodzie miały stać względy bezpieczeństwa i regulacje związane z ewakuacją pasażerów.

Po audycie zleconym przez PKP SA okazało się, że takie schody można zbudować w miejscu istniejących stałych, choć wątpliwości w tej kwestii nasuwały się po kolejnych, nieskutecznych przetargach. W kolejnych przetargach albo nikt się nie zgłaszał, albo ceny przekraczały założony kosztorys.

Wykonawcę budowy schodów ruchomych udało się wybrać w piątym z kolei przetargów, w którym wpłynęły dwie oferty. Inwestycję o wartości niecałych 2 mln zł netto zrealizuje konsorcjum AMP oraz A Projekt, z którym PKP podpisały już umowę.

Za schodów podróżni powinny móc skorzystać najpóźniej na początku 2017 r. – Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania szczegółowego harmonogramu. Zgodnie ze specyfikacją, prace nie mogą trwać dłużej niż 9 miesięcy – mówi Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5