Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Uber w Polsce wprowadza kodeks i internetowe kursy

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-04-24 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Uber w Polsce wprowadza kodeks i internetowe kursy
fot. Nickispeaki, lic. CC A-SA 4.0 International
W dniu, w którym do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, polski Uber poinformował o zmianach, dzięki którym jego działalność ma nie budzić wątpliwości jeśli chodzi o przejrzystość i legalność. M.in. wprowadza kodeks dla partnerów, a dla tych z zagranicy chce organizować kursy. Przez internet.

Pierwszą zmianą ma być przyjęcie Kodeksu Postępowania Partnerów. Ten dokument ma regulować współpracę między firmą a jej partnerami flotowymi w jasny i przejrzysty sposób. W skrócie, ma skłonić kierowców i rowerzystów z Uber Eats… do przestrzegania prawa.

„Kodeks Postępowania Partnerów obliguje wszystkich partnerów Ubera, zarówno tych korzystających z aplikacji Uber, jak i Uber Eats, do przestrzegania przepisów polskiego prawa, a także wszystkich innych wyróżników marki. W przypadku nierespektowania przez danego partnera ustalonych zasad, może on zostać usunięty z platformy”.

W kodeksie znajdą się też zapisy o zakazie dyskryminacji, prawach kierowców i dostawców, wynagrodzeniu, bezpieczeństwie i ochronie zdrowia, a także procedura dotycząca skarg.

– Rozumiemy, że naszym pierwszym zadaniem jest odzyskanie zaufania regulatorów, kierowców, konsumentów i opinii publicznej – przekonuje Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w Europie Środkowo-Wschodniej w Uberze. Zaznacza, że od zeszłego roku Uber zaczął wymagać od kierowców licencji taksówkowych lub licencji na przewóz osób, a także dodatkowe funkcje w aplikacji poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.

Uber zbadał również poziom satysfakcji kierowców i kurierów korzystających z aplikacji. Skłoniło to firmę do wprowadzenia systemu szkoleń edukacyjnych. Bezpłatne kursy z języka polskiego, różnych form zatrudnienia oraz odprowadzania podatków w Polsce, a także m.in. z udzielania pierwszej pomocy wystartują w maju. Kursy będą oferowane w pierwszej kolejności kierowcom i kurierom, którzy, według firmy, potrzebują ich najbardziej, czyli tym, którzy współpracują z Uberem lub Uber Eats najkrócej, mają problemy z komunikacją czy niższe oceny w aplikacji. Szkolenia będą prowadzone na platformach, takich jak Taxcare, e-polish.eu i Busuu.com.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rząd przyjął projekt „ustawy uberowej”. Jazda tylko z licencją

Prawo & Finanse

Rząd przyjął projekt „ustawy uberowej”. Jazda tylko z licencją

jd/inf. pras. 02 kwietnia 2019

Lyft wchodzi na giełdę, Uber też to planuje

Prawo & Finanse

Lyft wchodzi na giełdę, Uber też to planuje

Jakub Dybalski 22 marca 2019

Denver. Uber po raz pierwszy proponuje komunikację miejską

Komunikacja

Denver. Uber po raz pierwszy proponuje komunikację miejską

Jakub Dybalski 04 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5