Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tylko Solaris zainteresowany trolejbusami dla Lublina

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-06-27 12:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tylko Solaris zainteresowany trolejbusami dla Lublina
Fot. mat. prasowe
Zakończyło się składanie ofert na dostawy łącznie 15 trolejbusów przegubowych dla Lublina. Pojazdy mają być wyposażone w układ jazdy autonomicznej pozwalający na przejechanie nawet 14 km bez zasilania z sieci trakcyjnej. Zgłosił się tylko jeden oferent – jest nim Solaris. Chce 2,95 mln zł brutto za jeden pojazd.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie prowadzi przetargi na dostawy pięciu i dziesięciu niskopodłogowych trolejbusów klasy mega. Zakres zamówienia obejmuje dostawę kół zapasowych i kół zimowych oraz po jednej sztuce rozdzielnicy wraz z kablem zasilającym.

Termin składania ofert minął 27 czerwca. W obu zadaniach wystartowała tylko jedna firma – Solaris. Na zakup pięciu pojazdów miasto przygotowało 12,18 mln zł. Z kolei firma z Bolechowa zaoferowała dostawę trolejbusów za 14,76 mln zł z okresem gwarancji na cały pojazd 36 miesięcy. W zadaniu, gdzie przedmiotem przetargu jest 10 pojazdów, miasto chciało przeznaczyć na zakup 24,35 mln zł. Tutaj również Solaris zaproponował wyższą cenę – 29,52 mln zł. Oznacza to, że w obu przypadkach firma zaproponowała trolejbus za 2,95 mln zł brutto.

Zamawiający wymaga pojazdów dwuczłonowych, trzyosiowych o długości od 17,50 m do 18,75 m, które mogą pomieścić min. 120 podróżnych, w tym 40 na miejscach siedzących. Pojazd ma być wyposażony w cztery pary dwuskrzydłowych drzwi. Wyposażenie obejmuje m.in. monitoring, biletomat, elektroniczny system informacji pasażerskiej, system zliczania pasażerów, system nagłaśniający, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz klimatyzację.

Wymagany jest silnik asynchroniczny, klatkowy, zwarty przystosowany do zasilania z przekształtnika trakcyjnego, zabudowany przed osią napędową. Jego minimalną moc znamionową określono na 240 kW. Pojazdy będą wyposażone w układ jazdy autonomicznej, w którym źródłem energii są baterie trakcyjne litowo-jonowe. Pojemność energetyczną nominalną określono na 40 kWh. Zasięg w przypadku jazdy na bateriach określono na 10 km przy uruchomionym ogrzewaniu lub klimatyzacji oraz 14 km przy wyłączonym ogrzewaniu lub klimatyzacji.

O wyborze zdecydują cena (60%), warunki techniczne (25%), gwarancja na cały pojazd, baterie trakcyjne, elektryczny układ napędowy i silnik trakcyjny (10%) oraz ekologia (5%). Pod uwagę będą brane podział szyby przedniej (czołowej), pojemność energetyczna baterii trakcyjnych, podtrzymanie zasilania silników sprężarek klimatyzatorów podczas przejazdu przez izolatory sekcyjne sieci trakcyjnej oraz liczba miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Zamówienie na pięć trolejbusów ma zostać zrealizowane do 4 maja 2020 r, na dziesięć kolejnych - do 1 kwietnia 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Płock z jedną ofertą na hybrydy

Przestrzeń

Płock z jedną ofertą na hybrydy

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2019

Solaris planuje w tym roku sprzedać rekordowe 1,6 tys. pojazdów

Komunikacja

Solaris planuje w tym roku sprzedać rekordowe 1,6 tys. pojazdów

Jakub Dybalski 28 czerwca 2019

Solaris zgarnia w całości dwa zamówienia dla Iławy

Mobilność

Solaris zgarnia w całości dwa zamówienia dla Iławy

Przemysław Farsewicz 26 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5