Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tylko Solaris chce dostarczyć autobusy dla Świnoujścia

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-04 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tylko Solaris chce dostarczyć autobusy dla Świnoujścia
fot. Komunikacja Autobusowa Świnoujście
Świnoujście otworzyło oferty w postępowaniu na zakup pięciu nowych autobusów napędzanych silnikiem Diesla. O zamówienie stara się tylko Solaris, lecz jego oferta przekracza zakładany budżet. Zakup jest dofinansowany z Polskiego Ładu.

Gmina Miasto Świnoujście prowadzi postępowanie dotyczące zakupu pięciu nowych autobusów napędzanych silnikiem Diesla. Przetarg podzielono na dwie części, w zależności od długości zamawianych pojazdów. Samorząd chce nabyć dwa pojazdy o długości od 10,2 do 10,5 metra, a także trzy, których długość mieści się w przedziale 11,5-12,2 metra. Na całe zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z pierwszej edycji programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

Znamy już oferty, jakie wpłynęły w omawianym postępowaniu. Pięć pojazdów chce dostarczyć tylko Solaris, który złożył oferty w obu częściach przetargu. Dostawę krótszych autobusów firma wyceniła na niewiele ponad 2,718 miliona złotych, natomiast dostawę trzech dłuższych pojazdów na 4,225 miliona złotych. Oferty w obu częściach przekraczają zakładany budżet.

Za dostawę krótszych pojazdów gmina chciałaby zapłacić 2,3 miliona złotych brutto, natomiast za dłuższe pojazdy, 3,8 miliona złotych brutto. Różnice nie są wielkie, lecz na ten moment nie znamy jeszcze ostatecznej decyzji zamawiającego w sprawie tego, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty czy też nie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5