Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tychy ze środkami na zakup „supertrolejbusów”

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-03-11 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tyskie Linie Trolejbusowe

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tychy ze środkami na zakup „supertrolejbusów”
fot. TLT
Sześć nowoczesnych 12-metrowych elektrobusów ładowanych dynamicznie z trolejbusowej sieci trakcyjnej trafi wkrótce do Tychów. "Supertrolejbusy" dla TLT zostaną zakupione w ramach programu Gepard II.

Pojazdy będą miały podwójną homologację – autobusu elektrycznego i trolejbusu. Dzięki zastosowaniu ładowania dynamicznego z sieci trakcyjnej, wyeliminowana zostanie potrzeba postoju elektrobusu na końcowym przystanku w celu ładowania baterii, ponieważ będzie to robił podczas jazdy, będąc podpiętym do sieci trakcyjnej jak klasyczny trolejbus.

Zakupowi elektrobusów ładowanych dynamicznie będzie towarzyszyła modernizacja systemu zasilania tyskiej sieci trakcyjnej. Dzięki temu podstacje zasilające zyskają nowoczesny osprzęt, a nadzór nad nim i sterowanie będzie odbywało się zdalnie z siedziby Tyskich Linii Trolejbusowych. Jednym z elementów projektu jest również instalacja dodatkowego zasilacza buforowego, który będzie zasilał sieć trakcyjną w momencie większego poboru energii elektrycznej przez trolejbusy i elektrobusy. Całości dopełni wymiana wszystkich izolatorów sekcyjnych zainstalowanych na sieci trakcyjnej na diodowe, co dodatkowo wpłynie na komfort jazdy trolejbusami.

Niedawno TLT zaakceptowały ofertę Solarisa na dostawę pojazdów. Jej wartość to 18,2 mln zł. Na realizację zamówienia przeznaczono 14 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Wartość projektu to 23 mln zł. Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tychy wypożyczyły trolejbusy z Lublina

Przestrzeń

Tychy wypożyczyły trolejbusy z Lublina

Witold Urbanowicz 05 lutego 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5