Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tychy zamawiają mikrobusy na gaz

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-01-22 07:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tychy zamawiają mikrobusy na gaz
fot. PKM Tychy
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach ogłosiło zamówienie na zakup 10 nietypowych pojazdów. W kręgu zainteresowania znalazły się mikrobusy napędzane gazem. Termin realizacji umowy określono na 7 miesięcy.

Tychy już jakiś czas temu zapowiedziały, że będą zamawiać wyłącznie autobusy z napędem na gaz. – Dążymy do tego, by w 2024 r. całkowicie usunąć z naszego taboru pojazdy zasilane paliwami konwencjonalnymi – zapowiadał na łamach naszego portalu Bogdan Marczyk, specjalista ds. technicznych w PKM Tychy.

Odzwierciedlenie tych słów można znaleźć w najnowszym przetargu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach, które postanowiło zamówić 10 niskopodłogowych mikrobusów zasilanych sprzężonym gazem ziemnym CNG. Pojazdy określono w przedziale długości od 7,4 metra do 8,4 metra. Pojemność pojazdów określono od 28 do 42 pasażerów. W środku ma się znaleźć minimum 10 miejsc siedzących oraz 1 miejsce na wózek inwalidzki.

Zamówienie oszacowano na 5,66 mln zł netto. Poza wspomnianym napędem na gaz, silnik w pojazdach musi spełniać normę czystości spalin Euro6. Moc określono na minimum 100 kW. Wejście do pojazdu mają zapewniać dwa układy drzwi w konfiguracji 2+2 lub 2+1. Wejścia maja być pozbawione dodatkowo jakichkolwiek stopni. Producent zamontuje drzwi odskokowo-przesuwne, ale PKM Tychy zezwala także na drzwi obrotowo-uchylne. Zagwarantowany ma zostać dostęp z poziomu niskiej podłogi dla 4 miejsc siedzących. Pasażerowie ucieszą się z dwóch gniazd USB oraz klimatyzacji. Na każde drzwi przewidziano kasownik. O bezpieczeństwo pasażerów zadba także monitoring w pojeździe.

Realizację umowy przewidziano w okresie 7 miesięcy. Postępowanie przetargowe prowadzone jest do 5 marca. Zamawiający oceni przede wszystkim oferty pod kątem ceny (85%). Brane pod uwagę będą takie parametry jak liczba miejsc w pojeździe (5%), funkcja przyklęku (5%) oraz układ drzwi (5%). O zamówienie mogą się starać producenci, którzy w przeciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert dostarczyli minimum 10 sztuk fabrycznie nowych mikrobusów o wartości minimum 4 mln zł brutto. Zadanie, w ramach którego PKM Tychy kupuje nowe pojazdy, nazywa się „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim” i jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
CNG – paliwo przeszłości?

Komunikacja

CNG – paliwo przeszłości?

Roman Czubiński 14 czerwca 2017

MAZ z własną montownią w Tychach i nadzieją na przetargi

Komunikacja

MAZ z własną montownią w Tychach i nadzieją na przetargi

Martyn Janduła 23 marca 2017

PKM Tychy rozbuduje stacje CNG, ratując też innych przewoźników

Komunikacja

PKM Tychy rozbuduje stacje CNG, ratując też innych przewoźników

Witold Urbanowicz 14 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5