Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Tychy. Trudności z przetargami na autobusy CNG

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-11-26 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tychy. Trudności z przetargami na autobusy CNG
fot. PKM Tychy
W Tychach otwarto oferty na osiem autobusów CNG w wersji MIDI, ale obie przekraczają dość znacząco sumę, którą na ten zakup zaplanował PKM Tychy. W tym samym czasie unieważniono, jeszcze przed otwarciem ofert, postępowanie na zakup 43 autobusów MAXI i MEGA. Tłumaczenie zamawiającego jest w tym przypadku zaskakujące.

Przetarg na osiem krótkich gazowców ma już drugą odsłonę i niewykluczone, że będzie trzecia. Tychom chcą takie pojazdy sprzedać Scania i czeski SOR. Scania za swoje pojazdy zażądała 9 676 656 zł brutto. SOR zaproponował sumę 7 188 000 zł netto, czyli 8 841 240 zł brutto. Czeski producent za każdy ze swoich pojazdów chce więc o ok. 100 tys. zł mniej niż szwedzki rywal. Tyle tylko, że PKM Tychy było gotowe wydać na autobusy 7 872 000 zł brutto, a więc oferta SOR-a przekracza tę sumę o ok. milion złotych.

Tychy próbowały kupić autobusy już wcześniej, ale w pierwszym przetargu jedyną ofertę, porównywalną do obecnej, złożyła Scania. W Tychach uznano, że była zbyt droga i rozpisano przetarg ponownie. Teraz trzeba będzie zastanowić się, czy którąś z obecnych ofert przyjąć.

Ciekawsze jednak jest rozstrzygnięcie w drugim przetargu, w którym pierwotnie ofert miały być otwarte w poniedziałek 26 listopada, termin ten przesunięto na połowę grudnia, a ostatecznie zamówienie unieważniono. Chodzi o przetarg na 20 autobusów standardowej długości i 23 autobusy przegubowe. Wszystkie miały być napędzane CNG.

„Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia wskazał, że komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu miniPortalu, ePUAPu, oraz poczty elektronicznej. Z uwagi na brak posiadania przez Zamawiającego ePUAPu, a tym samym brak możliwości złożenia przez Wykonawców ofert Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie” – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia postępowania.

Wygląda na to, że zamawiający, który ustalił, że z oferentami będzie się kontaktować przez ePUAP, gdy zbliżał się termin składania ofert przypomniał sobie… że nie ma ePUAP-u.

Można się spodziewać, że tak duże zamówienie zostanie szybko rozpisane od nowa. Jak tylko tyski przewoźnik założy konto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tychy rozpisały bardzo duży przetarg na autobusy CNG

Komunikacja

Tychy rozpisały bardzo duży przetarg na autobusy CNG

Jakub Dybalski 18 października 2018

Tychy znów próbują kupić gazowe autobusy MIDI

Prawo & Finanse

Tychy znów próbują kupić gazowe autobusy MIDI

Jakub Dybalski 04 października 2018

Tychy: 10 nowych mikrobusów CNG. Jest umowa

Komunikacja

Tychy: 10 nowych mikrobusów CNG. Jest umowa

jd/inf. pras. 21 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5