Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tychy rozbudowują sieć trolejbusową

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-08-20 09:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tychy rozbudowują sieć trolejbusową
fot. PKT Tychy
O 2 km rozrośnie się sieć trolejbusowa w Tychach. Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły firmie Sesto i Elmax budowę trakcji elektrycznej do osiedli Z i Z1. Nową linię mają obsługiwać trolejbusy, które do końca roku dostarczy do miasta Solaris.

Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły konsorcjum firm Sesto i Elmax zadanie budowy 2-kilometrów sieci trolejbusowej – po 1 km w każdą stronę. Od pętli Paprocany do skrzyżowania z DK1. Zadanie kosztuje 7 mln zł i skomunikuje z trolejbusami osiedla Z i Z1. Pozwoli to także na obsługę dwóch nowych linii – nowej G i zmodyfikowanej linii E.

– Długość nowej trakcji wynosić będzie ok. 2 km. Obecnie długość całej trakcji w Tychach wynosi prawie 36 km, ale każdy dodatkowy kilometr jest dla nas ważny, bo dzięki temu możemy dotrzeć do większej liczby mieszkańców – powiedział Marcin Rogala, prezes spółki Tyskie Linie Trolejbusowe.

Zadanie ma być gotowe za 12 miesięcy. W ramach projektu w mieście staną 73 nowe słupy trakcyjno-oświetleniowe, które zostaną postawione na pasie zieleni wzdłuż ulicy Sikorskiego. Zawiśnie ponad 8 tys. metrów drutu jezdnego. Wykonawca wybuduje ponadto także stację transformatorowo-prostownikową. Przejeżdżać tamtędy będą mogły trzy nowe trolejbusy wyposażone w dodatkowe zasilanie bateriami. Na zlecenie Tychów produkuje je Solaris. Do miasta mają dotrzeć do końca tego roku.

Trolejbusy w Tychach kursują nieprzerwanie od ponad 35 lat. Rozbudowa sieci trolejbusowej jest częścią większego projektu unijnego, oszacowanego na ponad 164 mln zł. Nosi on nazwę "Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim". Poza rozbudową sieci trakcyjnej, Tychy kupują także 51 autobusów na CNG, 10 mikrobusów na CNG oraz wspomniane już trzy trolejbusy wyposażone w baterie i dwa autobusy w pełni elektryczne. Zakupione mają być również dwa samochody techniczne do obsługi taboru i jeden pojazd sieciowy do obsługi sieci trakcyjnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tychy będą mieć kolejne trolejbusy od Solarisa

Komunikacja

Tychy będą mieć kolejne trolejbusy od Solarisa

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2018

Tychy z jedną ofertą na trolejbusy

Komunikacja

Tychy z jedną ofertą na trolejbusy

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5