Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Trzy oferty na przebudowę dworca w Tczewie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-13 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Trzy oferty na przebudowę dworca w Tczewie
wiz. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca w Tczewie. W postępowaniu wystartowały trzy firmy. W ramach inwestycji pojawi się nowe wejście i zmieni się układ komunikacyjny w budynku.

Przedmiotem ogłoszonego przez PKP SA przetargu jest przebudowa dworca w Tczewie. Inwestycja ma obejmować cały budynek oraz otaczający go układ drogowy wraz zagospodarowaniem terenu. Celem inwestycji jest poprawa dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, usprawnienie ruchu i przepływu podróżnych, a także włączenie do użytkowania powierzchni komercyjnych na poziomie -1.

Na poziomie 0 przewidziano hol pełniący funkcję poczekalni, kasy, toalety, cztery małe oraz trzy duże lokale komercyjne. Na poziomie -1 zaplanowano nowe wejście do budynku, zlokalizowane w jego północnym szczycie od strony placu z lokomotywą, szeroki korytarz komunikacyjny pełniący funkcję poczekalni, toalety, siedem małych lokali komercyjnych, pomieszczenia ochrony dworca, drużyn trakcyjnych PKP Cargo oraz posterunek Straży Ochrony Kole. Na górę, do kładki, prowadzić będą schody ruchome jednokierunkowe, schody stałe lub winda.

Dwie istniejące windy – wewnętrzna i zewnętrzna – zostaną zlikwidowane. – W zamian zaprojektowany został większy dźwig osobowy, łączący ze sobą poziomy -1 i 0 oraz poziom kładki nad torami. Poszerzone zostaną także schody prowadzące z holu dworca na kładkę nad torami, co znacząco poprawi komunikację między budynkiem dworca a peronami – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Winda, co ciekawe, ma być przystosowana do przewozu noszy.

Dzisiaj (13 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Poleko Budownictwo z Gdańska wyceniło prace na 17,40 mln zł brutto, B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego na 19,13 mln zł brutto, a SKB z Warszawy na 19,99 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Wszystkie oferty przekraczają jednak zaplanowany budżet, określony na kwotę 14,36 mln zł brutto. Zamawiający musi teraz podjąć decyzję, czy zwiększyć środki na realizację robót. Na prace przeznaczono 630 dni, czyli ok. 21 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Żaganiu otwarty dla podróżnych

Przestrzeń

Dworzec w Żaganiu otwarty dla podróżnych

Redakcja 10 maja 2019

Pięć ofert na dworzec w Suszu

Komunikacja

Pięć ofert na dworzec w Suszu

Witold Urbanowicz 08 maja 2019

Dworzec w Skarżysku-Kamiennej z umową (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworzec w Skarżysku-Kamiennej z umową (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 08 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5