Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Trzy oferty na modernizację dworca Łowicz Główny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-21 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Trzy oferty na modernizację dworca Łowicz Główny
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca Łowicz Główny. O zamówienie ubiega się trzech wykonawców. Aby rozstrzygnąć postępowanie, kolej będzie musiała nieco dopłacić.

Dzięki planowanej inwestycji PKP SA dworzec w Łowiczu zmieni swoje oblicze. Nieistniejące już elementy budynku zostaną uzupełnione, a oryginalnie zachowane fragmenty będą dodatkowo wyeksponowane. Północno-zachodnia część elewacji dworca zostanie przemodelowana z uwagi na zaplanowane w tej części nowe, dodatkowe wejście do budynku. Ułatwi ono podróżnym dotarcie do tunelu prowadzącego na perony, który realizuje obecnie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W ramach inwestycji dworcowej nad tym przejściem powstanie zadaszenie, które dodatkowo zwiększy komfort pasażerów. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (21 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Przedsiębiorstwo Budowlane Częstobud z Częstochowy wyceniło prace na 10,971 mln zł brutto. Grupa Ekoenergia ze Skierniewic na 11,901 mln zł, a A-Projekt z Warszawy – na 14,547 mln zł brutto. To więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 9,965 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane w tym roku, a zakończenie na 2023 r. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków budżetu państwa. Autorem projektu dla dworca w Łowiczu jest pracownia Domagało Wnuk Architekci.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5