Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Trzy linie metra powstaną w Tel Awiwie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
28-12-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
IRJ/en.globes.co.il//tk

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Trzy linie metra powstaną w Tel Awiwie
Fot. Smirnova Ksenia - Flickr/CC BY 2.0/Wikimedia Commons
Ministerstwo Transportu Izraela potwierdziło koncepcję budowy sieci podziemnej kolei w Tel Awiwie oraz w obszarze aglomeracji tego miasta. Dzięki inwestycji powstanie łącznie ponad 130 km tras metra. Budowa miałaby ruszyć najwcześniej za 6 lat.

Pierwsza z planowanych linii, o przebiegu północno-południowym, ma liczyć prawie 73 km długości. Ma przebiegać przez kilkanaście miejscowości, w tym także przez Tel Awiw. Druga linia, łącząca wschód z zachodem aglomeracji, będzie liczyła ok. 25 km. Trzecia, o długości ok. 32 km, będzie swego rodzaju ringiem, który połączy dwie pozostałe linie i zintegruje je z systemem sieci tramwajowej.

Plan budowy sieci metra został już przedstawiony Komitetowi ds. Infrastruktury Krajowej. Wstępnie zakłada on realizację inwestycji w taki sposób, aby linie można było w przyszłości wydłużać. Niebawem rozpoczną się prace nad analizami dotyczącymi przyszłego ich rozbudowywania

Budowa metra w Tel Awiwie i w obszarze aglomeracji miasta może kosztować nawet ok. 40 mld dolarów. Na trzech liniach zostanie zlokalizowanych około 100 stacji. Prognozy wskazują na to, że dziennie z całego systemu będzie korzystać ok. 1,5 mln podróżnych, a w skali roku – ok. 450 mln. Pociągi w godzinach szczytu miałyby kursować co 3-4 minuty.

Aktualnie w Tel Awiwie prowadzona jest budowa systemu tramwajowego - trwają prace przy realizacji pierwszej linii (linia „czerwona”). W planach jest jeszcze siedem kolejnych. Ta gigantyczna inwestycja jednak opóźnia się, m.in. ze względu na rosnące koszty budowy sieci.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5