Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Trzaskowski: W komunikacji publicznej potrzeba elastyczności. Pytania do rządu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-03-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Trzaskowski: W komunikacji publicznej potrzeba elastyczności. Pytania do rządu
fot. MJ
Warszawa wdraża wymogi rozporządzenia związane z napełnieniem pojazdów komunikacji publicznej. – Dziś wyjechała maksymalna możliwa liczba tramwajów i autobusów. Musimy działać w sposób elastyczny, by zapewnić obsadę w kluczowych miejscach, pomimo absencji pracowników – mówi Rafał Trzaskowski. Jednocześnie zapowiedział wysłanie pisma do rządu o interpretację przepisów oraz wskazanie sposobu ich realizacji.

Zgodnie z najnowszymi wymogami w pojazdach może przebywać liczba osób odpowiadająca połowie miejsc siedzących. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, ale taż racjonalne podejście do podejmowania decyzji. Dzisiaj wyjechało maksimum pojazdów – 1440 autobusów i 382 tramwaje. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo, ale w sposób elastyczny – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Jak wskazuje – sygnały ze strony rządu są sprzeczne. Główny Inspektor Sanitarny wysłał pismo, w którym domaga się przywrócenia tygodniowego, statycznego rozkładu jazdy. – Natomiast rozporządzenie nakłada na nas obowiązki, które wymagają elastyczności – czyli coś, co wdrażaliśmy w ostatnich dniach. Wszystkie miasta mają teraz problem z absencją i znalezieniem pełnej obsady pracowników. Musimy mieć możliwość elastycznej realizacji, by zapewnić transport. Chodzi o to, by najważniejsze linie miały obsadę – wskazuje Trzaskowski.

Jak dodaje prezydent, pojawiają się pytania do rządu o interpretację wymogów. – Rząd wydał rozporządzenie bez wyjaśnienia, jak sobie wyobraża jego realizację. W jaki sposób zapewnić odstępy, o których mówi rząd, w metrze czy w składach tramwajowych złożonych z dwóch wagonów? Kto i w jaki sposób ma to egzekwować? Prześlemy pismo z prośbą o interpretację przepisów. Prosimy o spójny przekaz – mówi Trzaskowski.

W pojazdach pojawią się ogłoszenia z informacjami o wymogach rozporządzenia. – Podejmujemy działania przede wszystkim informacyjne i poprzez elastyczne zarządzanie rozkładem jazdy. Zastanawiamy się nad tym, czy w autobusach nie zakryć co drugiego siedzenia. Mamy mnóstwo pytań do rządu – dodaje prezydent.

Miasto apeluje, by z komunikacji miejskiej korzystały osoby, które muszą. Nie jest planowane zniesienie opłat za parkowanie. – Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe – 80% jest z nich obecnie zajęta. Chcemy sprawić, by można było znaleźć wolne miejsca. Gdybyśmy znieśli opłaty za parkowanie, byłby z tym problem – wskazuje Rafał Trzaskowski.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5