Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Trójmiasto: ponad 70 tablic elektronicznych pojawi się na przystankach

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2014-01-22 13:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Trójmiasto: ponad 70 tablic elektronicznych pojawi się na przystankach
fot. Twój Motorniczy
Przy przystankach komunikacji miejskiej w Gdyni pojawiły się pierwsze elektroniczne tablice. Za kilka miesięcy zaczną one wyświetlać informacje o rozkładach jazdy. Nowe tablice w najbliższym czasie będą także montowane w Gdańsku.

Tablice są montowane w ramach projektu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR, w ramach którego na terenie Gdyni powstaje system „inteligentnego” sterowania ruchem ulicznym (polega on na elastycznym funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej, analogicznie do natężenia ruchu), a także zamontowane zostały elektroniczne tablice informujące o lokalizacji parkingów i liczbie wolnych miejsc postojowych na nich.

Koszt montażu tablic na przystankach komunikacji miejskiej to prawie 134 mln zł brutto. W tej kwocie zawiera się także m.in. montaż w pojazdach urządzeń kompatybilnych z tablicami, zakup serwerów i oprogramowania.

W ramach projektu TRISTAR, w Gdyni zostaną zamontowane 34 tablice, w Sopocie – 4, a w Gdańsku – 35). W przypadku Gdańska, dołączą one do już istniejących ok. 50 tablic elektronicznych, funkcjonujących na gdańskich przystankach od kilku lat. Prawdopodobny termin zakończenia montażu i rozpoczęcia funkcjonowania w sumie 73 nowych tablic to jesień 2014 r.

Pasażerowie będą mogli dowiedzieć się z informacji na tablicach m.in. o wielkości ewentualnego opóźnienia. Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia, wylicza, jaki zakres informacji będzie na nich wyświetlany. – Na tablicach pojawią się informacje o pięciu lub ośmiu najbliższych odjazdach, w zależności od tego, ile wierszy będzie mieć tablica [w Gdyni większość tablic będzie 5-wierszowa; 8 wierszy będą miały tablice w 8 lokalizacjach, przy przystankach charakteryzujących się największą liczbą linii autobusowych i trolejbusowych – red.]. Dla każdego odjazdu podawane będzie: oznaczenie linii, kierunek i czas pozostający do rzeczywistego odjazdu, w minutach. Możliwe będzie także wyświetlanie różnych komunikatów w postaci „płynącego” paska na dole lub na górze ekranu – mówi Marcin Gromadzki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Kolejne przystanki z elektroniczną informacją

Komunikacja

Warszawa: Kolejne przystanki z elektroniczną informacją

Witold Urbanowicz 08 lipca 2014

Metro odebrało system informacji. Będzie bardziej automatyczny

Komunikacja

Metro odebrało system informacji. Będzie bardziej automatyczny

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5