Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Trójmiasto integruje się wspólną informacją na węzłach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-04-2017
Ostatnia modyfikacja:
14-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Zarząd trójmiejskiego obszaru metropolitalnego przyjął jednolite, wspólne standardy wizualne i funkcjonalne dla budowanych i modernizowanych węzłów przesiadkowych. Zasady obejmują m.in. tzw. małą architekturę i oznakowania.

O tym, jak ważną rolę odgrywają przyjazne, funkcjonalne i dobrze oznakowane węzły przesiadkowe nikogo przekonywać nie trzeba. Istotnym elementem jest spójna informacja pasażerska – podróżni powinni intuicyjnie poruszać się w obrębie węzła integracyjnego, niezależnie w jakim mieście czy gminie dany węzeł jest usytuowany.

Z takiego założenia wyszedł Zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot, który 10 kwietnia przyjął jednogłośnie wspólne standardy wizualne i funkcjonalne w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznej budowanych i modernizowanych węzłów integracyjnych. Zarekomendowano ich stosowanie wszystkim członkom stowarzyszenia.

W przyjętym dokumencie znajdują się projekty graficzne dotyczące oznakowania na terenie węzła integracyjnego, z uwzględnieniem logo obszaru metropolitalnego, a także wskazówki, zalecenia, wzory obejmujące elementy infrastruktury oraz małej architektury. Dla poszczególnych rodzajów środków transportu przydzielono różne barwy.


Dokument odnosi się nie tylko do rozwiązań funkcjonalnych, ale także do technologii i konstrukcji. W przypadku infrastruktury i małej architektury nacisk jest położony na rozwiązania uniwersalne, modułowe, które nie generują wysokich kosztów, ale są jednocześnie bardzo dobre jakościowo i estetyczne. Poruszane są także kwestie związane z dostępnością dla osób niepełnosprawnych.

W sumie na terenie obszaru metropolitalnego realizowanych jest 19 projektów związanych z węzłami integracyjnymi. Takie obiekty mają zostać zrealizowane w lokalizacjach: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Rębiechowo, Gdańsk Osowa, Gdynia Karwiny, Gołubie na terenie gminy Stężyca, Kartuzy, Gościcino, Nowy Dwór Gdański, Pruszcz Gdański, Cieplewo, Pszczółki, Puck, Reda, Wejherowo Kwiatowa, Rumia, Sierakowice, Somonino, Sopot Kamienny Potok, Tczew, Władysławowo, Jastarnia, Żukowo.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Komunikacja

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Jakub Rösler 08 września 2021

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Komunikacja

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Komunikacja

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Jakub Rösler 08 września 2021

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5