Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-06-09 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
fot. TŚ
Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie
Dobiega końca modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie. Od poniedziałku 13 czerwca 2022 r. linia nr 20 powróci na swoją pełną trasę, a już najbliższy w weekend przebudowane torowisko na ul. Hajduckiej wykorzystają linie nr 6 i 19, kursując na zmienionej trasie ze względu na prace torowe w katowickiej dzielnicy Dąb.

Generalna przebudowa ul. Hajduckiej to wspólne zadanie spółki Tramwaje Śląskie oraz Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Generalnym wykonawcą robót jest gliwicka firma Silesia Invest. – Podczas realizacji prac wykonawca borykał się z wieloma problemami, które wpłynęły na znaczne wydłużenie zakładanego na początku czasu realizacji zadania. Doczekaliśmy jednak momentu, gdy torowisko i sieć trakcyjna są gotowe na przyjęcie ruchu liniowego, dlatego bez dalszej zwłoki przywracamy pasażerom tramwajowe połączenie między Chorzowem Batorym a centrum miasta – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

W czwartek 9 czerwca 2022 r. odbyły się przejazdy techniczne, które potwierdziły gotowość infrastruktury do przyjęcia ruchu tramwajowego. Już w weekend (11-12.06.2022 r.) trasą linii nr 20 będą kursować linie nr 6 i 19, które ze względu na rozpoczynające się roboty modernizacyjne torowiska w katowickiej dzielnicy Dąb, nie będą mogły kursować na swojej stałej trasie. Od poniedziałku 13.06.2022 r. linie nr 6 i 19 wrócą na swoją stałą trasę, a na ul. Hajducką oraz ul. Bojowników o Wolność i Demokrację wrócą tramwaje linii nr 20. Tym samym od tego dnia linia nr 20 będzie znów kursować na swojej pełnej trasie w relacji: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Rynek. Do ruchu przywrócona też zostanie linia nr 40 (zawieszona na czas modernizacji), która będzie kursować w weekendy i święta, co znaczy, że pierwszy raz po przerwie pojawi się w ruchu w Boże Ciało, tj. 16 czerwca 2022 r.

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie objęła m.in. przebudowę ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5