Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie zazieleniły przystanki na Grochowskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
24-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

Tramwajarze i miejscy ogrodnicy zakończyli prace przy zakładaniu rabat z roślinami na ulicy Grochowskiej w Warszawie. Na dwóch platformach przystanku tramwajowego przy ul. Kickiego płyty chodnikowe zostały zastąpione roślinami.

W miejscu zdemontowanych płyt chodnikowych na Pradze-Południe znalazły się takie rośliny, jak: wydmuchrzyca piaskowa, werbena patagońska oraz trzcinnik „Karl Foster”. Łącznie powstało 18 rabat o całkowitej powierzchni 300 metrów kwadratowych. Rozbetonowane zostały również cztery dojścia do innych przystanków – przy ul. Lubelskiej, Międzyborskiej i Kickiego.

Zwiększenie ilości zieleni na przystankach przy Grochowskiej to kontynuacja prac, w 2019 roku tramwajarze zbudowali około 3 km zielonych torów na tej ulicy. Obiecali również, że same przystanki też będą bardziej zielone.

Tzw. zielone tory to jeden ze sztandarowych stołecznych projektów. W Warszawie jest ich już ponad 33 km. Zielone tory powstają przez zastąpienie tłucznia albo betonu trawą lub rozchodnikiem. Najnowsze takie torowisko zostało otwarte na Woli przy ul. Obozowej. Jedną z posadzonych tam roślin jest oregano. 

Obecnie wszystkie nowo budowane trasy tramwajowe w Warszawie projektowane są od razu z zielonymi rozwiązaniami. Przy nowych torach do Wilanowa i wzdłuż ul. Kasprzaka będą posadzone wysokie, wyrośnięte drzewa. Na trasie do Wilanowa nawet w węższych miejscach, gdzie nie można byłoby myśleć o drzewach, pojawią się egzemplarze formowane na kształt ekranu. Drzewa pojawią się także na części peronów, pasażerowie będą mogli czekać na tramwaj w ich cieniu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5