Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaje Warszawskie z nowym wielkim przetargiem na tramwaje za 1,9 mld zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-14 09:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie z nowym wielkim przetargiem na tramwaje za 1,9 mld zł
fot. MJ
Po tym jak poprzedni przetarg Tramwajów Warszawskich po licznych odwołaniach i wykluczeniach ofert został prawomocnie unieważniony, spółka ogłosiła nowe postępowanie. Zakłada ono dostawy do 213 tramwajów, a jego wartość to blisko 1,9 mld zł.

Pierwszy przetarg na dostawy do 213 tramwajów ruszył w lutym zeszłego roku. Wystartowało pięć podmiotów, ale w budżecie mieścili się tylko konsorcjum Stadler i Solaris oraz – co było niespodzianką – Hyundai. Postępowanie było trzykrotnie unieważniane. Po licznych odwołaniach, wykluczeniach firm i ofert ważność zachowywała jedynie oferta Pesy, która znacząco jednak przekraczała budżet. Ostateczna decyzja zapadła po decyzji sądu w sierpniu. Otworzyło to drogę do nowego przetargu.

Tramwaje Warszawskie kupują tramwaje całkowicie niskopodłogowe, wieloczłonowe, zarówno jedno-, jak i dwukierunkowe. Przedmiot zamówienia, tak jak poprzednio, w zamówieniu podstawowym obejmuje 123 wagonów, a w opcji – 90 pojazdów. Zamówienie podstawowe obejmuje 85 tramwajów dwukierunkowych o długości 33 m, 18 tramwajów jednokierunkowych o długości 33 m i 20 tramwajów jednokierunkowych o długości 24 m. Opcja zakłada dostawy 45 tramwajów dwukierunkowych o długości 33 m i 45 tramwajów jednokierunkowych o długości 33 m. Wartość zamówienia szacowana jest na 1,889 mln zł netto. Zawiadamiający nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia. Na razie informacja o postępowaniu trafiła do dziennika urzędowego UE.

Zamówienie obejmuje również pakiet naprawczy, pakiet eksploatacyjny, pakiet materiałów niezbędnych do wykonania naprawy głównej, dokumentację techniczną łącznie z licencjami i oprogramowaniem oraz wykonywanie napraw powypadkowych (w okresie gwarancji tramwajów). Czas trwania umowy założono do 20 kwietnia 2039 r.

Termin składania ofert mija 25 października. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej 15 tramwajów w nie więcej niż dwóch umowach. Pojazdy muszą być w pełni niskopodłogowe, tj. spełniać warunek nieprzekraczania wysokości liczonej od poziomu główki szyny, określonej dla stref drzwiowych na 350 mm, dla stref nad wózkami na 500 mm i dla stref pozostałych na 380 mm. Firmy muszą wykazać, że przynajmniej w jednym roku obrotowym w okresie ostatnich 3 lat obrotowych osiągnęły roczny obrót w wysokości co najmniej 500 mln zł i posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 100 mln zł.

O wyborze zdecydują cena (64%), rozwiązania techniczne (14%), zużycie energii (12%), ograniczenie emisji hałasu (4%), plan utrzymania tramwaju (4%) oraz okres gwarancji (2%). Więcej o zmienionych kryteriach piszemy TUTAJ.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Drogi priorytet dla warszawskich tramwajów

Komunikacja

Drogi priorytet dla warszawskich tramwajów

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5