Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaje Warszawskie wymienią tabor techniczny

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
29-05-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Tramwaje Warszawskie wymienią tabor techniczny
fot. Panek, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na dostawę sześciu tramwajów technicznych i dwóch doczep – mają zastąpić mocno wyeksploatowane pojazdy z ubiegłego wieku, powstałe na bazie tramwaju typu K. Spółka rozstrzygnęła też postępowanie na dostawę trzech pojazdów pogotowia technicznego.

Przewoźnik ogłosił niedawno przetarg na dostawę nowych tramwajów technicznych. – Aktualnie eksploatowane wagony techniczne powstały na bazie tramwaju typu K i zostały wyprodukowane w ubiegłym wieku. Tramwaje te są już mocno wyeksploatowane i wymagają napraw. W przypadku jakiejkolwiek awarii trudno jest też o części zamienne. Dlatego tramwaje te będą stopniowo wycofywane z ruchu – wyjaśnia Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup sześciu tramwajów technicznych z napędem energoelektronicznym z pługami odśnieżnymi. Oferent powinien dostarczyć także dwa wagony doczepne bierne (przyczepy) – jeden krótki do przewozu materiałów sypkich i jeden długi do przewozu materiałów służących do budowy i remontów torowisk (w tym szyn o długości 18 metrów, wystających poza przyczepę). Oprócz tego producent powinien zapewnić pakiet eksploatacyjno-naprawczy, szkolenia oraz dokumentację techniczną.

Dostarczone tramwaje – o długości od 12,5 do 14 m – mają być dwukierunkowe, z możliwością łączenia w dwuwagonowe składy. Ich podstawowym celem jest obsługa, naprawa, utrzymanie infrastruktury torowej, łącznie z odśnieżaniem torowisk, przewozem i zasilaniem specjalistycznego sprzętu, transportem ładunków oraz niezbędnej załogi. Pojazdy mają być przystosowane do minimum 40-letniej eksploatacji.

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 20 mln zł (bez VAT). Oferty można składać do 26 czerwca br. O wyborze zadecyduje najniższa cena. Producent będzie miał 8 miesięcy na dostarczenie pojazdów od dnia udzielenia zamówienia.

Oprócz tego Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę trzech pojazdów specjalnych pogotowia technicznego, które będą eksploatowane jako pogotowia torowe w Zakładzie Energetyki Trakcyjnej i Torów spółki. Najkorzystniejszą (najtańszą) ofertę złożyła firma PPUH Elektro-Instal Anna Kosteczko z Rybnika. Pojazdy będą wyposażone w wózki szynowe oraz żuraw przeładunkowy o wysięgu 4,5-5 m. Termin realizacji wynosi osiem miesięcy od udzielenia zamówienia.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5