Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie wymienią słupy trakcyjne na Jagiellońskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-08-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie wymienią słupy trakcyjne na Jagiellońskiej
fot. Google Street Map
Tramwaje Warszawskie wymienią słupy trakcyjne na wyremontowanym odcinku torowiska wzdłuż ul. Jagiellońskiej – od ronda Starzyńskiego do Żerania FSO. Prace, w wyniku których znikną stare słupy kratowe, zakończą się w tym roku.

Przedmiotem zamówienia jest wymiana słupów trakcyjnych w ciągu Jagiellońskiej na odcinku od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO. W ramach prac towarzyszących przewidziano montaż odłączników, rozłączników, odgromników, ułożenie kabli trakcyjnych w rurach i przepustach ochronnych, montaż opraw oświetleniowych, sygnalizatorów, skrzynek bezpiecznikowych, wysięgników oświetleniowych i sygnalizacyjnych wraz z instalacją elektryczną i ułożeniem kabli oświetleniowych.

Zgodnie z przedmiarem robót zaplanowano demontaż 74 słupów kratowych i czterech okrągłych. W zamian ustawionych zostanie 122 słupów trakcyjnych, trakcyjno-oświetleniowych i trakcyjno-oświetleniowo-sygnalizacyjnych dziesięciu rodzajów. Jednocześnie renowacji zostanie poddanych 67 słupów. Słupy – jak obecnie – będą ulokowane po zewnętrznych stronach torowiska. Słupy w dolnej części pokryte zostaną chropowatą farbą, dającą zabezpieczenie przeciw plakatom i graffiti. Przewidziano montaż 268 sztuk ozdób słupowych. Prace obejmą demontaż 2400 m kabli trakcyjnych, zabezpieczenie 310 m istniejących kabli trakcyjnych oraz ułożenie 2350 m kabli.

Termin składania ofert mija 12 sierpnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Prace związane z montażem nowych słupów powinny zakończyć się w październiku 2020 r., a wszystkie pozostałe – w tym roku. W czasie prac zostaną ustawione tymczasowe konstrukcje.

Trasa do pętli Żerań FSO była remontowana w 2018 r.Sylwetki słupów, mat. TW

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5