Partnerzy serwisu:
Mobilność

Tramwaje Warszawskie wprowadzą kolejne priorytety

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Tramwaje Warszawskie wprowadzą kolejne priorytety
fot. MJ
Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na wdrożenie priorytetów i doposażenie o algorytmy sterowania adaptacyjnego sygnalizacją świetlną na kolejnych przejściach i skrzyżowaniach. Obecnie różną formą priorytetów objętych jest 71% osygnalizowanych przejść i skrzyżowań.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu sterowania ruchem z priorytetem dla tramwajów. Przewidziano sześć zadań:

  • przejście dla pieszych w ul. Prostej – Miedziana i Twarda. Na realizację prac podstawowych przewidziano okres do 21 tygodni,
  • skrzyżowanie w ul. Słomińskiego – Bonifraterska (przejście dla pieszych), Dw. Gdański. Na realizację prac podstawowych przewidziano okres do 27 tygodni,
  • skrzyżowanie w ul. ks. Popiełuszki – pl. Henkla (przejście), Krasińskiego, Sarbiewskiego / Tołwińskiego (przejście). Na realizację prac podstawowych przewidziano okres do 27 tygodni,
  • skrzyżowanie ul. Wolska i Cm. Wolski, Na realizację prac podstawowych przewidziano okres do 22 tygodni,
  • doposażenie o algorytmy sterowania adaptacyjnego sygnalizacją świetlną na wybranych skrzyżowaniach (partia A) – Powstańców Śląskich / Wrocławska / Hery, al. „Solidarności” / Żelazna (opcja), Powstańców Śląskich / ul. Macza (opcja), Powstańców Śląskich / Pełczyńskiego (opcja), Powstańców Śląskich / Czumy (opcja). Na realizację prac podstawowych przewidziano okres do 26 tygodni,
  • doposażenie o algorytmy sterowania adaptacyjnego sygnalizacją świetlną na wybranych skrzyżowaniach (partia B): Mickiewicza / Zajączka, Obozowa / Deotymy (opcja), Wolska / Sowińskiego (opcja), Wolska / Fort Wola (opcja). Na realizację prac podstawowych przewidziano okres do 18 tygodni,

Zadaniem wykonawcy jest opracowanie i uzgodnienie projektów, wykonanie robót z doposażeniem skrzyżowań w detektory tramwajowe i ewentualną budową lub modernizacją sygnalizacji oraz wdrożeniem stałej organizacji ruchu. Kolejny etap zakłada uruchomienie nowych programów sygnalizacji. W ramach opcji – do zrealizowania w ciągu 36 miesięcy od odbioru uruchomionych programów sygnalizacji - przewidziano zdalny dostęp do sterownika on-line, kalibracja wraz z nadzorem powdrożeniowym.

Termin składania ofert mija 2 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Wartość zamówienia szacowana jest na 2,327 mln zł brutto.

Obecnie różną formą priorytetu objętych jest 187 z 261 osygnalizowanych skrzyżowań i przejść (71%). Dzięki temu prędkość komunikacyjna tramwajów w całej Warszawie wzrosła z 17,2 km/h w 2014 r. do 19,5 km/h. Na trasach z priorytetem jest ona znacząco wyższa – np. Dw. Wileński – Żerań Wschodni (25 km/h), ul. Marymoncka – Nowodwory (26,1 km/h), Nowodwory – Metro Młociny (30 km/h) czy ul. Wolska – ul. Połczyńska – ul. Powstańców Śląskich (24,3 km/h).

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Świdnica unieważnia przetarg na elektrobusy

Komunikacja

Świdnica unieważnia przetarg na elektrobusy

Jakub Rösler 13 września 2023

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Świdnica unieważnia przetarg na elektrobusy

Komunikacja

Świdnica unieważnia przetarg na elektrobusy

Jakub Rösler 13 września 2023

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5