Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie planują remont na Grochowskiej. Do tego prace w kilkunastu miejscach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-14 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie planują remont na Grochowskiej. Do tego prace w kilkunastu miejscach
fot. Crusier, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Najpoważniejszym zadaniem inwestycyjnym Tramwajów Warszawskich będzie przebudowa odcinka torów na ul. Grochowskiej między al. Zieleniecką a Wiatraczną. Prace, które spółka będzie prowadziła własnymi siłami, rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja. Do tego przewidziano mniejsze roboty w kilkunastu innych lokalizacjach, które będą wiązały się z krótkotrwałymi, weekendowymi utrudnieniami w ruchu.

W tym roku Tramwaje Warszawskie planują przebudowę infrastruktury w ciągu ul. Grochowskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do al. Zielenieckiej. – Wymienimy łącznie ponad 9 km szyn, torowiska będą obsadzone zielenią. Przebudujemy 12 peronów przystankowych, które zostaną poszerzone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planujemy także montaż tablic z dynamiczną informacją pasażerską – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Spółka będzie przeprowadzać prace własnymi siłami. Start prac zaplanowany jest na przełomie kwietnia i maja. – Do końca roku szkolnego tramwaje dwukierunkowe będą korzystać z rozjazdu nakładkowego na torach między ulicami Terespolską a Podskarbińską. Zaplanowaliśmy, by ruch tramwajowy do pobliskiej szkoły oraz urzędu dzielnicy mógł się odbywać jak najdłużej i będziemy do tego wykorzystywać tramwaje dwukierunkowe. Wjazd będzie możliwy od strony Zielenieckiej – wskazuje Dutkiewicz. Prace, wymuszające zamknięcia torów, miałyby potrwać do połowy września. Po ich zakończeniu miasto zajmie się zazielenianiem torowiska.

Tramwaje Warszawskie przygotowują się do mniejszych prac w kilkunastu innych lokalizacjach, co będzie się wiązać z weekendowymi zamknięciami ruchu. Jak wymienia Dutkiewicz, roboty odbędą się na terenie zajezdni Mokotów przy głowicy wjazdowej na halę postojową. W kwietniu mają być kontynuowane prace przy rozbiórce tymczasowych torów przy pętli Ratuszowa ZOO. W wakacje zaplanowano wymianę zwrotnic na pl. Bankowym, a jesienią budowę układu sterowania zwrotnicami na pętli Cm. Wolski.

W kwietniu odbędą się prace przy przejeździe na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z 17 Stycznia. Jak wymienia Dutkiewicz, zaplanowano również naprawy bieżące na pętli Młociny (wymiana zwrotnic i krzyżownic w rozjazdach), Obozowej (przejazd przez Deotymy), na skrzyżowaniu Wolskiej i Młynarskiej (łuki na przejeździe). – Przeprowadzimy prace konserwacyjne na moście Śląsko-Dąbrowskim. Będziemy też podobne prace prowadzić na Woronicza przy al. Niepodległości. Przygotowujemy jeszcze prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem z uwzględnieniem priorytetów dla tramwajów w kilkunastu miejscach – dodaje rzecznik.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5