Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie: Pięć ofert na przedłużenie trasy na Nowodworach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-04 14:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie: Pięć ofert na przedłużenie trasy na Nowodworach
fot. MJ
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty na przedłużenie trasy tramwajowej wzdłuż Światowida na Nowodworach w kierunku krańca Winnica. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów. Na realizację prac przeznaczono dziesięć miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego. 

To już czwarty etap budowy trasy tramwajowej, która łączy Młociny z Tarchominem i Nowodworami. Zakres prac przewiduje budowę ok. 900-metrowego odcinka torowiska w ciągu ul. Światowida od Winnicy.

Nowe tory powstaną na odcinku od wysokości ul. Barei do podwójnego przejazdu torowego u zbiegu ul. Dionizosa i Winorośli. Niezależnie od tego po wschodniej stronie ul. Dionizosa powstanie tor objazdowy, pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej. Równolegle zostanie rozbudowany układ drogowy – powstanie jezdnia Światowida na odcinku od ul. Dzierzgońskiej do ul. Winnica. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa.

Dzisiaj (4 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm. Najtańszą propozycję złożyła Balzola, która zaproponowała 67,7 mln zł brutto, mieszcząc się w budżecie zamawiającego, który określony został na kwotę 68,3 mln zł brutto. Niewiele droższa jest oferta konsorcjum firm Aldesa Construcciones i Coalvi, która opiewa na kwotę 68,4 mln zł brutto. Strabag jest gotów zrealizować prace za 73,8 mln zł brutto, ZUE za 79,3 mln zł brutto, a PORR za 81,7 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (80%) oraz gwarancja (20%). W tej sytuacji największe szanse ma Balzola, która nie ma dobrej prasy w innych miastach. Na realizację prac przeznaczono dziesięć miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego (15 listopada – 15 marca).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca

Przestrzeń

Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca

Witold Urbanowicz 17 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5