Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie odnowią w tym roku 1200 słupów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-05-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaje Warszawskie odnowią w tym roku 1200 słupów
fot. WU
Tramwaje Warszawskie szukają wykonawcy, który dokona renowacji i malowania słupów trakcyjnych oraz trakcyjno-oświetleniowych. W sumie zamówienie – realizowane w tym i przyszłym roku – obejmuje blisko 2,8 tys. różnego rodzaju słupów. Prace mają być prowadzone bez wstrzymywania ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest renowacja i malowanie słupów trakcyjnych i trakcyjno-oświetleniowych. Roboty są rozpisane na dwa lata. Tramwaje Warszawskie nie przewidują wyłączania ruchu w miejscu prowadzenia robót. Napięcie w sieci może być wyłączane na wniosek wykonawcy tylko w przerwie nocnej. W tym roku na liście znajduje się 1207 słupów, a w przyszłym – 1478. Spółka czeka na oferty do 12 czerwca, a jedynym kryterium wyboru jest cena.

W ramach odnowienia istniejącej powłoki antykorozyjnej założono oczyszczenie słupów z pozostałości po reklamach i plakatach, odkucie cokołów oraz odsłonięcie powierzchni słupów do poziomu fundamentów i oczyszczenie słupów ze starych powłok malarskich. Następnie na słupy ma zostać naniesiona powłoka antykorozyjna i nowa powłoka malarska. Przewidziano jedno- bądź dwukrotne malowanie słupów w kolorze RAL 7016 (odcień szary antracytowy). Dolna część ma zostać zabezpieczona warstwą elastomeru, która ma chronić słup przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto słupy do wysokości 3,5 m mają zostać pokryte specjalną powłoką, tworzącą chropowatą strukturę, która będzie stanowić zabezpieczenie przed plakatami i malowaniem graffiti. Przewidziano też naprawę lub odtworzenie uszkodzonych drzwiczek i pokryw inspekcyjnych, a także odnowienie powłok ozdób słupowych.

Lista na 2019 r. obejmuje 17 odcinków. Roboty będą prowadzone w ciągu Kawęczyńskiej, Kijowskiej i al. Tysiąclecia, 11 Listopada, Targowej, Odrowąża, Grójeckiej (od pl. Zawiszy do pl. Narutowicza), Al. Jerozolimskich, ul. Annopol (od Inowłodzkiej do pętli Żerań Wsch.), Międzyparkowej, Słomińskiego, Dywizjonu 303 i Kaliskiego, Stawek, al. Jana Pawła II i Chałubińskiego (od Wspólnej do ronda ONZ), Wólczyńskiej, na skrzyżowaniach Andersa i Stawek oraz Andersa i Międzyparkowej, na pętlach Żerań FSO i PKP Służewiec.

W 2020 r. zaplanowano prace na 20 odcinkach. Roboty obejmą Kercelak i Wolską, Okopową, al. Jana Pawła II (od al. „Solidarności” do ronda Babka), al. „Solidarności” (od Kercelaka do al. Jana Pawła II), Marszałkowską (od pl. Konstytucji do Senatorskiej), pętlę P+R Al. Krakowska, al. Krakowską, Grójecką, Nowowiejską, Krzywickiego, Filtrową, skrzyżowanie Targowej i Zielenieckiej, Powstańców Sląskich (od Połczyńskiej do Górczewskiej), zajezdnię R-1 i zakład naprawy tramwajów T-3, Mickiewicza, Słowackiego, Marymoncką, Wólczyńską, rondo Babka, Popiełuszki, rondo Wiatraczna i Konstruktorską.

Spółka Tramwaje Warszawskie posiada w sumie ok. 8 tys. słupów trakcyjnych. – Opracowaliśmy standardy utrzymania słupów trakcyjnych. Mniej więcej co osiem lat każdy słup powinien być odnowiony, a co 30-40 lat – wymieniony – wskazuje Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5