Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie kupią blisko 600 biletomatów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-04 11:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie kupią blisko 600 biletomatów
fot. Martyn JandułaBiletomat w autobusie firmy Mobilis
W biletomaty w Warszawie wyposażona jest tylko część najnowszego taboru tramwajowego. W najbliższych kilkunastu miesiącach jednak ma się to zmienić – jeszcze w kwietniu ruszyć ma przetarg na montaż kolejnych urządzeń. – Planujemy wyposażyć w automaty biletowe wszystkie tramwaje sterujące – zapowiada Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

W latach 2014-2015 Tramwaje Warszawskie wprowadziły do eksploatacji 50 długich dwukierunkowych Jazzów oraz 30 krótkich Jazzów. Pojazdy te, mimo pozostawienia w nich miejsca i uchwytów na montaż, są w dalszym ciągu pozbawione biletomatów.

Docelowo w automaty mają być wyposażone nie tylko najnowsze wozy. – Planujemy wyposażyć w automaty biletowe wszystkie tramwaje sterujące. Na chwilę obecną potrzebujemy zakupić ok. 585 urządzeń – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Spółka zapowiada, że przetarg na urządzenia zostanie ogłoszony do końca kwietnia. – Jesteśmy na etapie opracowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Pozostało nam jeszcze uszczegółowienie kilku kwestii technicznych dot. budowy i funkcjonalności urządzeń – mówi Powałka. – Chcemy, aby montaż wszystkich urządzeń w tramwajach został zakończony w ciągu 10-12 miesięcy od daty zawarcia Umowy. Każdy nowy tramwaj wyjeżdżający na trasę będzie posiadał zainstalowany biletomat – dodaje rzecznik.

Biletomaty, które się pojawią, będą się różniły od urządzeń od urządzeń zamontowanych w Swingach. – Planujemy wyposażyć tramwaje w mobilne automaty biletowe z funkcjonalnością płatności bezgotówkowej. Urządzenia będą umożliwiały pasażerom zakup wszystkich biletów zdefiniowanych w taryfie przewozowej Zarządu Transportu Miejskiego – mówi Michał Powałka.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Nie będzie 50 elektrobusów EEC, tylko hybrydy Mobilisu

Prawo & Finanse

Warszawa. Nie będzie 50 elektrobusów EEC, tylko hybrydy Mobilisu

Jakub Dybalski / Witold Urbanowicz 04 kwietnia 2017

Ursus Bus w programie Morawieckiego. „Mamy duży apetyt”

Prawo & Finanse

Ursus Bus w programie Morawieckiego. „Mamy duży apetyt”

Martyn Janduła 05 kwietnia 2017

Sosnowiec postawi kilkanaście biletomatów

Komunikacja

Sosnowiec postawi kilkanaście biletomatów

Witold Urbanowicz 28 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5