Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie kontynuują remont Jagiellońskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-26 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie kontynuują remont Jagiellońskiej
fot. TW
Tramwaje Warszawskie wymieniły już ok. 9 km szyn w ciągu Jagiellońskiej. Prace prowadzone są nocą i weekendami, by ograniczyć utrudnienia. Do końca roku spółka wymieni ok. 800 szyn i wszystkie słupy trakcyjne.

Modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż Jagiellońskiej jest prowadzona w taki sposób, by w jak największym stopniu ograniczyć utrudnienia. Prace są prowadzone w nocy oraz w weekendy, bez długotrwałych wyłączeń ruchu.

Do tej pory Tramwaje Warszawskie przeprowadziły kompleksowy remont ronda Starzyńskiego z budową dodatkowych relacji skrętnych. Wymieniły też ok. 9 km szyn. Włączona została także sygnalizacja z priorytetem dla tramwajów na dwóch przejazdach (spółka pracuje nad priorytetami w trzech kolejnych miejscach).

Do końca roku TW planują wymianę wszystkich słupów i sieci trakcyjnej, a także ostatniego fragmentu szyn na odcinku 800 m. Ponadto przystanki zostaną przebudowane w celu zapewnienia ich dostępności z poziomu ulicy bez barier architektonicznych.

Spółka podkreśla, że prace na Jagiellońskiej to pierwszy krok do ewentualnego wydłużenia tramwaju na północ od węzła Żerań FSO w kierunku Tarchomina. Obecnie realizowana inwestycja ma na celu skrócenie przejazdu od strony Dworca Wileńskiego. Niedawno, w ramach przygotowań do realizacji nowej trasy, TW zamawiały szczegółowe badania gruntu znajdującego się obok już postawionego mostu tramwajowego nad Kanałem Żerańskim.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5