Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje Warszawskie: Jest umowa na projekt trasy na Gocław

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-20 15:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie: Jest umowa na projekt trasy na Gocław
fot. ZTM
Tramwaje Warszawskie podpisały dziś umowę z projektantem blisko 4-kilometrowej trasy tramwajowej na Gocław. Dokumentacja ma powstać w ciągu dziewięciu miesięcy. Budowa trasy mogłaby rozpocząc się w przyszłym roku.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej na Gocław wraz z opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego i uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia i realizacji robót budowlanych. Zamówienie zrealizuje krakowska firma Progreg, która zrealizuje prace za ok. 5 mln 855 tys. zł.

Łączna długość trasy wynosić będzie 3,6 km. Zaplanowano siedem przystanków. Torowisko ma zostać poprowadzone wzdłuż Kanału Wystawowego, gdzie przewidziano park linearny. Dodatkowo, wzdłuż torowiska powstanie droga, dzięki czemu w trakcie prac będzie można skorzystać z rozwiązań specustawy drogowej, ułatwiającej proces pozyskiwania gruntów. Trasa Łazienkowska w miejscu skrzyżowania z tramwajem zostanie przebudowana i poprowadzona w wykopie. Na Gocławiu torowisko zostanie położone w pasie dzielącym ul. Bora-Komorowskiego i zakończy się pętlą w rejonie Trasy Siekierkowskiej. Dodatkowo przewidziano modernizację torowiska wzdłuż al. Waszyngtona o długości 2,5 km, gdzie przebudowanych zostanie dziewięć peronów.

Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu dziewięciu miesięcy. Na pełną realizację zamówienia – z nadzorem autorskim – przewidziano 1709 dni, czyli ponad 4,5 roku. Budowa, jak wynika ze wcześniejszych wypowiedzi, jest zaplanowana między 2021 r. a 2023 r. – o ile oczywiście trasa nie stanie się ofiarą cięć budżetowych, o których ostatnio coraz głośniej.

Jak informują Tramwaje Warszawskie, czas przejazdu całej trasy z Gocławia do stacji metra Centrum zajmie ok. 20 minut. Tramwaje mają kursować co ok. 4 minuty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta tramwaju na Gocław

Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta tramwaju na Gocław

Witold Urbanowicz 05 grudnia 2019

Warszawa. Obwodnica na półkę. Tramwaj na Gocław nie

Prawo & Finanse

Warszawa. Obwodnica na półkę. Tramwaj na Gocław nie

Jakub Dybalski 13 listopada 2019

Warszawa: Pięć ofert na projekt tramwaju na Gocław. Czy w ogóle powstanie?

Przestrzeń

Warszawa: Pięć ofert na projekt tramwaju na Gocław. Czy w ogóle powstanie?

Witold Urbanowicz 18 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5