Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaje Warszawskie: Bliżej wygranej firmy Hyundai?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-30 16:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie: Bliżej wygranej firmy Hyundai?
mat. Hyundai
Tramwaje Warszawskie analizują oferty na dostawy do 213 tramwajów, choć do rozstrzygnięcia przetargu jest już bliżej, niż dalej. – Zbliżamy się do wyboru najkorzystniejszej oferty. Wezwaliśmy także firmę Hyundai do potwierdzenia oferty i dostaliśmy wszystkie dokumenty – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Przedmiotem trwającego przetargu jest dostawa do 213 tramwajów. Zamówienie podstawowe obejmuje 85 tramwajów dwukierunkowych o długości 30-33 m, 18 tramwajów jednokierunkowych o długości 30-33 m i 20 tramwajów jednokierunkowych o długości 20-24 m. Opcja zakłada dostawy 45 tramwajów dwukierunkowych o długości 30-33 m i 45 tramwajów jednokierunkowych o długości 30-33 m.

Termin składania ofert minął w grudniu. W sumie w postępowaniu wpłynęło pięć kopert. Dwie z nich zawierały jednak wyłącznie materiały informacyjne oraz pisma o powodach niezłożenia oferty. Szybko okazało się też, że oferta Stadlera była nieważna – producent zaproponował inne terminy realizacji niż wymagane przez Tramwaje Warszawskie. W grze pozostają więc jedynie oferty firmy Hyundai i Pesy, przy czym w kosztorysie zamawiającego mieści się tylko koreański producent. To stawia firmę Hyundai w roli faworyta.

Postępowanie nie jest jeszcze formalnie rozstrzygnięte. W dalszym ciągu pracuje komisja przetargowa. – Zbliżamy się do wyboru najkorzystniejszej oferty. Wezwaliśmy firmę Hyundai do potwierdzenia oferty i dostaliśmy wszystkie dokumenty – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

– Złożyliśmy komplet dokumentów, samodzielnie jako Hyundai Rotem, i jesteśmy gotowi do realizacji projektu. Hyundai Rotem ma zabezpieczone finansowanie i kwestie logistyczne. Liczymy, że proces przetargowy zostanie szybko zamknięty – deklaruje Marcin Jędryczka, przedstawiciel koreańskiego wykonawcy.

Zgodnie z warunkami przetargu pierwszy tramwaj miałby zostać dostarczony w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy, a całość (razem z opcją) – do 2023 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5