Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie bliżej Kasprzaka. Ostatnie odwołanie oddalone

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-10-2021
Ostatnia modyfikacja:
25-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaje Warszawskie bliżej Kasprzaka. Ostatnie odwołanie oddalone
wiz. Tramwaje Warszawskie
Przetarg na budowę linii tramwajowej na ul. Kasprzaka jest na ostatniej prostej.  KIO oddaliła ostatnie odwołanie i przed podpisaniem umowy Tramwaje Warszawskie muszą tylko przejść kontrolę uprzednią UZP. W tym przetargu oraz w drugim, na zajezdnię Annopol, było łącznie aż 16 odwołań.

Po ponad roku od wszczęcia postępowania Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły w sierpniu przetarg na budowę trasy tramwajowej w ul. Kasprzaka wraz z przebudową przyległych odcinków infrastruktury tramwajowej. Postępowanie wygrał Strabag, ale podpisanie umowy wstrzymało odwołanie złożone do Krajowej Izby Odwoławczej. Jak poinformowały wczoraj (30 września) TW, Izba oddaliła ostatnie odwołanie. 0 Jesteśmy zdecydowanie bliżej podpisania umowy i wbicia pierwszej łopaty. Przed nami jeszcze standardowa kontrola przetargu przez prezesa UZP - poinformowała spółka.

To bardzo ciekawa inwestycja, która przyspieszy połączenie Odolan i Jelonek z drugą linią metra i centrum stolicy. Zakłada m.in. przekształcenie obecnego wykopu drogowego w tramwajowy. Więcej na jej temat piszemy tutaj.

Warszawskie inwestycje tramwajowe w lesie odwołań

Odwołania składane przez potencjalnych wykonawców mocno wstrzymały warszawskie inwestycje tramwajowe. W przypadku tramwaju na Kasprzaka było ich aż siedem. Z kolei dla budowy nowej zajezdni Annopol nadal nie rozstrzygnięto przetargu - odwołań było już dziewięć. Proces wyboru najkorzystniejszej z nich ciągnie się już stycznia tego roku. 

– Odwołania wydłużają czas do rozpoczęcia inwestycji, to jest oczywiste. I tak w przypadku kontraktu na trasę na Kasprzaka proces odwoławczy trwał od marca do dziś. Odwoływano się siedem razy. Tylko w jednym przypadku KIO przychyliło się do zdania odwołującego się. Chodziło o zastrzeżenia jednego oferenta w stosunku do innego. W przypadku budowy zajezdni Annopol odwołania rozciągają się od stycznia do lipca – komentuje rzecznik. Łącznie daje to 16 odwołań - i tylko jedno potwierdzone w Izbie.

Problemem są też pieniądze

Po aukcji elektronicznej w przetargu na budowę zajezdni tramwajowej najtańszą propozycję złożyła firma ZUE, która uzyskała też najwięcej punktów. Jednak aby rozstrzygnąć przetarg, Tramwaje Warszawskie będą musiały znaleźć dodatkowe środki

Jak pisaliśmy niedawno, z ambitnego planu rozbudowy sieci tramwajowej w Warszawie zostało – póki co – niewiele. Realizację kilku odcinków odłożono w czasie, a trasę do Wilanowa być może trzeba będzie realizować etapami.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5