Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie biorą się za „piski” na łukach. Będą smarownice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-15 12:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie biorą się za „piski” na łukach. Będą smarownice
fot. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na montaż zautomatyzowanych smarownic torowych w siedmiu lokalizacjach. Lista obejmuje takie problematyczne miejsca, jak pl. Unii Lubelskiej, gdzie mieszkańcy od dawna skarżą się na hałas powodowany przez tramwaje. Zadaniem urządzeń jest eliminacja uciążliwych dźwięków, a także zmniejszenie zużycia torowisk.

Przedmiotem przetargu jest świadczenie usługi likwidacji hałasu wysokoczęstotliwościowego (pisków) i zmniejszenia przyrostu zużycia szyn. Miałoby to zostać wykonane za pomocą zaumotazyowanych systemów smarowania szyn. Tramwaje Warszawskie wymagają smarownic torowych wraz z ich układem zasilania, systemem monitorowania stanu technicznego on-line, systemem monitoringu hałasu audio i video, czujnikami opadów, czujnikami wykrywania przejeżdżających tramwajów, elementami doprowadzającymi smar na szyny.

Tramwaje Warszawskie wskazały w sumie siedem lokalizacji. Na liście jest m.in. pętla Czynszowa, gdzie problem dotyczy torów wzdłuż ul. Stalowej, ul. Środkowej, ul. Wileńskiej i ul. Czynszowej. Wskazana jest również pętla Marymont Potok przy ul. Mickiewicza, tory szlakowe na placu Unii Lubelskiej, na skrzyżowaniu ul. Rakowieckiej i al. Niepodległości, a także na wysokości budynku Nagodziców 12 (rejon ulic Nagodziców, Trakt Nadwiślański i al. Pułkownika Kuklińskiego, odcinek trasy na Tarchomin). Na liście znajdują się też węzeł rozjazdowy na skrzyżowaniu ul. Targowej i 11 Listopada, a także rozjazdy do zawracania przy ul. Woronicza (między ul. Wielicką, a przystankiem tramwajowym Metro Wierzbno 04).

Prace będą podzielone na etapy. Pierwszy zakłada opracowanie i uzgodnienie dokumentacji projektowej montażu systemów smarowania szyn. W drugim przewidziano montaż i uruchomienie systemów smarowania szyn w celu likwidacji hałasu wysokoczęstotliwościowego (pisków) i zmniejszenia przyrostu zużycia szyn. Trzeci etap to likwidacja hałasu wysokoczęstotliwościowego (pisków) i zmniejszenie przyrostu zużycia szyn za pomocą systemów smarowania szyn oraz utrzymanie systemów smarowania szyn. Ostatni etap zakłada z kolei demontaż systemów smarowania szyn przez wykonawcę lub opcjonalnie ich wykup przez zamawiającego (wraz z upływem terminu realizacji zamówienia).

Termin składania ofert mija 17 czerwca. O wyborze zdecydują cena (80%), droga hamowania tramwajów z wykorzystaniem smarowania szyn (10%), likwidacja hałasu wysokoczęstotliwościowego z wykorzystaniem smarowania szyn (10%), W sumie na całe zamówienie przeznaczono 95 miesięcy, czyli prawie osiem lat. Na prace projektowe przeznaczono trzy miesiące, a na montaż urządzeń – 6 miesięcy. Następnie przez siedem lat wykonawca będzie utrzymywać smarownice. Koszt umowy spółka oszacowała na 3,92 mln zł netto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Ruszył pierwszy przetarg na tramwaj do Wilanowa

Prawo & Finanse

Warszawa. Ruszył pierwszy przetarg na tramwaj do Wilanowa

jd/inf. pras. 30 kwietnia 2019

Warszawa bliżej tramwajów Hyundaia. Pesa nie będzie się już odwoływać

Prawo & Finanse

Warszawa bliżej tramwajów Hyundaia. Pesa nie będzie się już odwoływać

Witold Urbanowicz 25 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5