Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje w Ostrawie zaoszczędzą dziewięć sekund

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-01 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny/Zdopravy.cz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje w Ostrawie zaoszczędzą dziewięć sekund
fot. MJ
Tramwaje w Ostrawie przyspieszą do 80 km na godzinę na kolejnym odcinku. Skróci to czas jazdy o dziewięć sekund – informuje serwis "Zdopravy.cz".

Ostrawskie Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego (DPO) kontynuuje swój plan przyspieszenia prędkości do 80 kilometrów na godzinę na wybranych liniach tramwajowych, skracając tym samym czas podróży. Firma, która wygra przetarg, zmodernizuje odcinek między kopalnią Zarubek a przystankiem Hranecnik. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 14,9 miliona czeskich koron.

Kontrakt został już opublikowany przez inspektora ochrony danych na profilu instytucji zamawiającej. Jest to odcinek o długości 1,087 km, na którym tramwaje jeżdżą z prędkością 60 km na godzinę. W porównaniu do niedawno ogłoszonego zamówienia na przyspieszenie odcinka między przystankami Nova Ves Vodarna – Centrum Handlowe Trebovice ta modyfikacja linii będzie znacznie tańsza. Większość odcinka została zrekonstruowana wcześniej, więc nastąpi tylko regulacja kierunku i wysokości oraz wymiana zużytych szyn na łukach. Zostaną wymienione również uszkodzone łączniki szyn. Rozciągnięty zostanie także nowy przewód jezdny.

Czas podróży między kopalnią Zarubek i przystankiem Hranecnik, modelem Stadler Tango NF2, skróci się w ten sposób o dziewięć sekund w jednym kierunku oraz o dziesięć w drugim. DPO planuje także modernizację dwóch kolejnych odcinków, po których tramwaje będą jeździć z prędkością 80 km na godzinę. Będą to odcinki Dolne Witkowice – Kolonia Jeremenko i Josef Kotas – Vaclav Jirikovsky.

Tramwaje kursują po Ostrawie od 1901 roku. Piętnaście regularnych dziennych linii kursuje po trasach długości blisko 63 km. Nocą uruchamiane są tylko dwie linie, łączące Dworzec Główny z Dubina Interspar i Martinowem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5