Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Tramwaje w Krakowie. Pesa dostarczyła wymagane dokumenty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-11-09 10:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje w Krakowie. Pesa dostarczyła wymagane dokumenty
fot. Pesa
Wczoraj (8 listopada) minął przesunięty termin dostawy dokumentów niezbędnych do podpisania umowy na dostawy do 50 nowych tramwajów. Jak informuje MPK Kraków, dzisiaj wpłynęły dokumenty od producenta.

W Krakowie w dalszym ciągu trwa sprawa krakowskiego przetargu na dostawy 35 tramwajów z opcją zwiększenia zamówienia o kolejne 15 pojazdów (więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj). Oferty otwarto w październiku zeszłego roku. Pesa, która ostatecznie po odwołaniach wygrała ten przetarg, nie przedłużyła ważności wadium do oferty. Jak informuje MPK, upłynął też termin ważności oferty. To oznacza, że Kraków pozostawał bez zabezpieczenia na wypadek gdyby Pesa odmówiła podpisania umowy.

MPK wezwało w październiku Pesę do zawarcia umowy w dniu 10 listopada 2018 r. umowy ramowej. Przewoźnik, który nie chce doprowadzić do unieważniania postępowania, wyznaczył tę datę, mając na uwadze terminy związania ofertą pozostałych wykonawców. Innymi słowy gdyby nie udało się z Pesą, wówczas MPK mogłoby doprowadzić do podpisania umowy z kolejnym producentem.

Równocześnie z wezwaniem do podpisania umowy MPK SA w Krakowie wezwało firmę Pesa Bydgoszcz SA do złożenia w terminie do 2 listopada 2017 roku dokumentu potwierdzającego, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu przetargowym – to jest informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 100 milionów złotych. To efekt doniesień o niepokojącej sytuacji finansowej Pesy.

Producentowi nie udało się zawrzeć w tym terminie porozumienia z bankami. Dopiero 7 listopada poinformowano o podpisaniu umowy kredytowej między konsorcjum banków a Pesą.Jak informowaliśmy, MPK wydłużyło jednak Pesie termin na dostarczenie dokumentów do 8 listopada. – Pesa przekazała MPK Kraków dokument z banku potwierdzający spełnienie warunku udziału w postępowaniu, którego dotyczyło wezwanie MPK Kraków. Oczywiści Pesa nadal podtrzymuje wolę podpisania umowy
i realizacji kontraktu dla MPK Kraków – mówi Maciej Grześkowiak, szef PR w Pesie. – Dzisiaj (9 listopada) dokumenty te zostały dostarczone – informuje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK. Nie potrafi jednak wskazać, czy uda się podpisać umowę 10 listopada, czyli w pierwotnym terminie, wyznaczonym przez przewoźnika.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków: Tramwaj do Mistrzejowic w PPP na komisji infrastruktury

Prawo & Finanse

Kraków: Tramwaj do Mistrzejowic w PPP na komisji infrastruktury

Redakcja 07 listopada 2017

MPK Kraków podaje Pesie rękę w sprawie dostaw nowych tramwajów

Prawo & Finanse

MPK Kraków podaje Pesie rękę w sprawie dostaw nowych tramwajów

Jakub Madrjas 06 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5