Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje w Anglii z kolejnym rządowym wsparciem

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-08-12 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje w Anglii z kolejnym rządowym wsparciem
fot. Metrolink Manchester
Rząd Wielkiej Brytanii przeznaczył kolejne środki na wsparcie dla pięciu sieci tramwajowych i lekkiej kolei znajdujących się w Anglii.

Decydenci z Londynu wygospodarowali tym razem 37,4 mln funtów dla operatorów transportu zbiorowego z Manchesteru, Sheffield, Nottingham, West Midlands (obejmujący Birmingham, Wolverhampton i West Bromwich) oraz Tyne and Wear obejmującego aglomerację Newcastle. Kwota ma wystarczyć na kontynuowanie działalności przez kolejne dwanaście tygodni.

Środki przekazane Manchester Metrolink (schemat poniżej), Sheffield Supertram, Nottingham Express Transit, West Midlands Metro i Tyne and Wear Metro są częścią rządowego zobowiązania z 8 sierpnia do zapewnienia kolejnych 256 mln funtów dofinansowania na usługi autobusowe i tramwajowe.Przewoźnicy autobusowi zyskali w sumie 218,4 mln na pokrycie kosztów działalności na osiem tygodni. W tym przypadku środki na kolejne tygodnie będą przyznane stopniowo, aż do czasu, kiedy "dofinansowanie nie będzie już potrzebne". Przewoźnicy autobusowi mogą jednak liczyć na kolejne 27,3 mln wsparcia w każdym następnym tygodniu po upływie terminu zasadniczej transzy.

Ewentualne następne dofinansowanie dla sieci pięciu sieci tramwajowych i lekkiej kolei, na poziomie 3,1 mln funtów, zostanie poddane weryfikacji po ośmiu tygodniach funkcjonowania ostatniego planu naprawczego.

Departament Transportu (DfT) podkreśla, że przyznane środki, w sumie już blisko 700 mln funtów, łagodzą skutki utraty dochodów z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 oraz proces odnowy do normalnego poziomu. Aktualnie usługi operatorów autobusów i tramwajów Anglii wróciły do 80 proc. sprzed wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polonus blokuje sprzedaż biletów w czerwonych i żółtych strefach

Komunikacja

Polonus blokuje sprzedaż biletów w czerwonych i żółtych strefach

Redakcja/inf. pras. 10 sierpnia 2020

Koronawirus. W czerwonych strefach nowe limity w transporcie zbiorowym

Prawo & Finanse

Koronawirus. W czerwonych strefach nowe limity w transporcie zbiorowym

Magdalena Romanowska 10 sierpnia 2020

Budowa metra na Bemowo i Bródno: Wykonawca chce od 8 do 18 miesięcy więcej

Prawo & Finanse

Budowa metra na Bemowo i Bródno: Wykonawca chce od 8 do 18 miesięcy więcej

Witold Urbanowicz 06 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5