Partner serwisu
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie zajmą się modernizacją kolejnych wagonów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaje Śląskie zajmą się modernizacją kolejnych wagonów
fot. MJ
Tegoroczne plany taborowe Tramwajów Śląskich są skromne i ograniczają się do modernizacji oraz remontów istniejących wagonów. Spółka przygotowuje też nowy projekt unijny, w którym znajduje się zakup nowych tramwajów, ale nie wiadomo, czy uda się przetarg ogłosić jeszcze w tym roku.

Jak poinformowały nas Tramwaje Śląskie, tegoroczny plan Zakładu Usługowo-Remontowego obejmuje modernizację czterech kolejnych wagonów typu 116Nd do standardu 116Ndm. Przewidziano też modernizację trzech kolejnych tramwajów Pesa Twist 2012N, w ramach której montowana jest klimatyzacja w przedziale pasażerskim.

Spółka przygotowuje też wniosek aplikacyjny do nowego wielkiego projektu unijnego. – Na ten rok planujemy przygotowanie postępowania przetargowego na zakup 10 nowych tramwajów 25-metrowych dwukierunkowych z możliwością rozszerzenia zakresu o zakup 20 tramwajów jednokierunkowych w ramach nowego projektu. Ostateczny zakres zostanie ustalony na etapie opracowywania studium wykonalności – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki. – Trudno jednak w tej chwili określić, czy przetarg ogłoszony zostanie jeszcze w tym roku, czy już w przyszłym – zaznacza przedstawiciel Tramwajów Śląskich.

Tramwaje Śląskie przeprowadzą też szereg prac infrastrukturalnych w ramach środków własnych. Szczegóły tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5