Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wyremontują trasę do zajezdni Stroszek

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-01 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wyremontują trasę do zajezdni Stroszek
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na wyczekiwany remont trasy tramwajowej od centrum Bytomia do zajezdni Stroszek, której stan pozostawia wiele do życzenia. Roboty obejmą w sumie 14 km toru pojedynczego i potrwają 14 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich z ul. Sądową do Zajezdni Stroszek w Bytomiu. Roboty obejmują w dużej mierze wydzielone torowisko, poprowadzone wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich. To ok. 14000 metrów toru pojedynczego.

Nowe torowisko powstanie w śladzie istniejącym. Założono utrzymanie konstrukcji klasycznej. Na przejazdach torowisko zostanie wykonane w technologii prefabrykowanej płyty betonowej z konstrukcją szyny pływającej. Zaprojektowano 27 peronów przystankowych w sąsiedztwie istniejących przystanków. Jednotorowy odcinek przed rozjazdami przy przystanku Bytom Urząd Miasta zostanie rozbudowany do dwóch torów. Między przystankami Stroszek Zajezdnia i Stroszek Osiedle, Stroszek Kopalnia i Dąbrowa Miejska Centrum Handlowe, Dąbrowa Miejska Węglowa i Odrzańska (x2) zaplanowano przejazdy międzytorowe.

Termin składania ofert mija 3 stycznia. O wyborze decydują cena (80%), gwarancja (10%) i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację prac przeznaczono 14 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wyłączenia ruchu będzie traktowane jako okoliczność wyjątkowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5