Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wyremontują tory na Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-30 11:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wyremontują tory na Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej
fot. Google
Tramwaje Śląskie przygotowują się do realizacji kolejnej części projektu unijnego związanego z modernizacją sieci. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na przebudowę wydzielonej trasy tramwajowej w Dąbrowie Górniczej wzdłuż ul. Kasprzaka.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska tramwajowego wydzielonego w ciągu ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Zaplecze. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 5800 metrów toru pojedynczego.

Prace mają charakter kompleksowy i obejmą także wymianę słupów trakcyjnych z siecią oraz perony przystankowe. Torowisko od ul. Zaplecze do al. Piłsudskiego ma zostać wykonane jako torowisko podwójne wydzielone na strunobetonowych podkładach z przytwierdzeniem sprężystym szyn typu SB. Przejazdy torowo-drogowe i przejścia dla pieszych powinny zostać wykonane w technologii bezpodsypkowej na prefabrykowanych płytach torowych.

Termin składania ofert mija 9 października. O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację przeznaczono 15 miesięcy. Zamawiający wymaga, aby inwestycja była realizowana przy maksymalnym zachowaniu ruchu tramwajowego z podziałem na odcinki jednotorowe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Torowisko tramwajowe w centrum Zabrza do przebudowy

Przestrzeń

Torowisko tramwajowe w centrum Zabrza do przebudowy

Witold Urbanowicz 31 lipca 2018

Cztery dni bez tramwajów do katowickiego Brynowa

Komunikacja

Cztery dni bez tramwajów do katowickiego Brynowa

Redakcja 25 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5