Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko na granicy Świętochłowic z Chorzowem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-22 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko na granicy Świętochłowic z Chorzowem
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na projekt i przebudowę torowiska w ul. Katowickiej w Świętochłowicach na odcinku od Żołnierskiej do granicy z Chorzowem. Roboty będą prowadzone przy maksymalnym utrzymaniu ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej. Zamówienie realizowane jest w formule projektuj i buduj, do zadań wykonawcy należy pozyskanie wszelkich pozwoleń. Odcinek obejmuje przebudowę ok. 1200 mtp.

Założono konstrukcję torowiska w postaci prefabrykowanej płyty z betonu zbrojonego. Zastosowane zostaną maty wibroizolacyjne. Torowisko będzie wyposażone w odwodnienie. Założono zabudowę automatycznie sterowanych i ogrzewanych rozjazdów. Zainstalowana zostanie smarownica torowa. Sieć trakcyjna ma być zaprojektowana przy założeniu prędkości 40 km/h. Założono odtworzenie ręcznej sygnalizacji mijankowej dla odcinka mijanka Gazownia – Wolności w Chorzowie.

Termin składania ofert mija 22 grudnia. O wyborze decydują cena (80%), okres gwarancji (10%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na wykonanie projektu i pozyskanie pozwoleń przeznaczono pięć miesięcy, a na przeprowadzenie prac – dziewięć miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wyłączenia ruchu będzie traktowane jako okoliczność wyjątkowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5