Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu torowiska w centrum Zabrza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu torowiska w centrum Zabrza
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na remont torowiska w ciągu ul. Wolności w Zabrzu. O zamówienie ubiega się siedem podmiotów. Roboty, które potrwają siedem miesięcy, będą prowadzone przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ok. 670-metrowego odcinka torowiska w Zabrzu w ciągu ul. Wolności – od ul. Miarki do skrzyżowania z ul. Torową (do budynków przy ul. Wolności 203-205). W sumie to ok. 1340 metrów toru pojedynczego.

Założono rozbiórkę istniejącego torowiska i frezowanie jezdni. Konstrukcja nowego torowiska będzie wykonana będzie w technologii bezpodsypkowej z płyt prefabrykowanych, a na skrajnych odcinkach – na płycie betonowej w tzw. podlewie ciągłym. Założono też wymianę sieci trakcyjnej.

Termin składania ofert minął 21 października. Wystartowało siedem podmiotów z ofertami na kwoty od 12,294 mln zł do 18,739 mln zł brutto. Wygrała firma Tor-Krak, która złożyła najtańszą propozycję. Teraz wybór musi się uprawomocnić.

Na realizację prac przeznaczono siedem miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Inwestycja jest elementem projektu unijnego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5