Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu torów w Rudzie Śląskiej na trasie 9

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-05 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu torów w Rudzie Śląskiej na trasie 9
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Karola Goduli na terenie Rudy Śląskiej. Kursuje tędy linia nr 9, której losy były niepewne.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Zakres obejmuje odcinek od mostu kolejowego w Rudzie Śląskiej Chebziu do granicy miasta Ruda Śląska z Bytomiem. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 2,900 mtp. W ramach inwestycji powstanie nowa, dodatkowa mijanka w rejonie przystanku Młyn Szombierski.

Termin składania ofert upłynął w II połowie grudnia. Wystartowało aż dziewięć firm i niemal wszystkie zmieściły się w budżecie, określonym na kwotę 34,9 mln zł brutto. Ostatecznie wczoraj (4 lutego) Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły postępowanie. Wygrała firma Tor-Krak, która złożyła najtańszą ofertę – na kwotę 25,817 mln zł brutto. Na realizację prac przeznaczono 12 miesięcy od podpisania umowy.

Losy linii 9 były niepewne. Ruda Śląska odgrażała się jej likwidacją z uwagi na zły stan infrastruktury. Remont zdaje się tę perspektywę oddalać. Ponadto prace pozwolą na poprawę parametrów funkcjonowania linii. Co prawda Tramwaje Śląskie przekonują, że budowa drugiego toru nie jest możliwa i zasadna, ale już dodatkowa mijanka – wraz z inwestycjami na innych odcinkach trasy – umożliwią osiągnięcie „optymalnej dla tej linii częstotliwości kursowania co 15 minut”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa trasa tramwajowa połączy Sosnowiec z Katowicami?

Przestrzeń

Nowa trasa tramwajowa połączy Sosnowiec z Katowicami?

Witold Urbanowicz 03 lutego 2020

Zabrze: Siedem ofert na przebudowę torów w ciągu Bytomskiej

Przestrzeń

Zabrze: Siedem ofert na przebudowę torów w ciągu Bytomskiej

Witold Urbanowicz 30 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5