Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu na granicy Zabrza i Gliwic

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-26 10:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu na granicy Zabrza i Gliwic
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na remont ok. 230-metrowego odcinka torowiska przy skrzyżowaniu Knurowskiej i Wolności w Zabrzu na granicy z Gliwicami. Ostatecznie zamawiający musiał kilkukrotnie zwiększyć budżet.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową przejazdu drogowo-tramwajowego ul. Knurowskiej z ul. Wolności na granicy miast Gliwic i Zabrza. Odcinek, obejmujący ok. 460 mtp, rozpoczyna się w rejonie przejazdu do zajezdni Gliwice, a kończy przed przejazdem do salonu samochodowego Mazda.

Torowisko jest dwutorowe i biegnie równolegle do ul. Chorzowskiej / ul. Wolności, po jej południowej stronie, pomiędzy jezdnią, a chodnikiem dla pieszych. Stan torowiska jest w tym miejscu zły – tłuczeń porósł trawą, nawierzchnia szyn jest zużyta, a same szyny – pogięte i pofalowane, dalekie od pierwotnej niwelety. Prace będą miały przede wszystkim charakter remontowo-odtworzeniowy. Przystanek dla wsiadających w kierunku centrum Zabrza zostanie przeniesiony na drugą stronę drogi wjazdowej do zajezdni PKM Gliwice i znajdzie się na wysokości przystanku dla wysiadających.

Przed połowa września Tramwaje Śląskie otworzyły oferty. Wystartowały cztery firmy z ofertami znacznie powyżej budżetu określonego na kwotę 791 tys. zł. Niemniej jednak w zeszłym tygodniu zamawiający postanowił zwiększyć budżet i wybrać ofertę złożoną przez firma Tor-Krak z Krakowa, która jest w stanie wykonać prace za 4,497 mln zł brutto. To była najtańsza propozycja.

Na realizację prac przeznaczono sześć miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym zachowaniu ruchu tramwajowego (ruch po jednym torze).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie: Nowe wagony Pesy wożą już pasażerów

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie: Nowe wagony Pesy wożą już pasażerów

Redakcja 23 października 2020

Bytom: Wybrany wykonawca remontu torów na Frycza-Modrzewskiego

Przestrzeń

Bytom: Wybrany wykonawca remontu torów na Frycza-Modrzewskiego

Witold Urbanowicz 20 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5