Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu między Zabrzem a Bytomiem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-14 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu między Zabrzem a Bytomiem
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w kolejnym z przetargów na remont sieci – tym razem ok. 386-metrowego odcinka trasy między Zabrzem a Bytomiem. O to relatywnie niewielkie zamówienie ubiegało się czterech chętnych, a ostatecznie na zwycięzcę została wskazana firma Tor-Krak.

Postępowanie obejmuje przebudowę obiektu mostowego nad potokiem Julka w Zabrzu wraz z torowiskiem do przejazdu przez ul. Stara Cynkownia w Bytomiu. Pracami zostanie objęty ok. 386-metrowy odcinek trasy tramwajowej o łącznej długości ok. 772 m toru pojedynczego. W ramach robót zostaną wykonane nowa podbudowa, nawierzchnia torowa. Generalnie zostanie zastosowania konstrukcja podsypkowa, w rejonie mostu nad potokiem Julka szyny zostaną punktowo przymocowane do pomostu za pomocą materiałów na bazie poliuretanów. Obiekt mostowy oraz sieć trakcyjna zostaną przebudowane. Istniejące słupy trakcyjne zostaną pomalowane.

Dzisiaj (14 grudnia) Tramwaje Śląskie rozstrzygnęło przetarg. Z postępowania zostało wykluczone wrocławskie konsorcjum Bahn Technik i Torserwis. Wybrano najtańszą ofertę, złożoną przez Tor-Krak, który jest w stanie wykonać prace za ok. 3,47 mln zł brutto.

Termin wykonania ustalono na 6 miesięcy od podpisania umowy. W trakcie wykonywania prac budowlanych konieczne będzie zamknięcie torowiska tramwajowego. Z powodu braku możliwości dojazdu innymi drogami sprzęt ciężki będzie musiał zostać doprowadzony torowiskiem tramwajowym. Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza T-30 od przystanku Plac Sikorskiego do pętli Biskupice.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5