Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę przebudowy torów w Zabrzu w ciągu Bytomskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-09 11:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę przebudowy torów w Zabrzu w ciągu Bytomskiej
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę kolejnego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu. To element trasy prowadzącej do Bytomia. Wygrała firma KZN Rail z Krakowa. Prace miałyby potrwać niespełna rok i będą wiązać się z czasowym wyłączeniem ruchu.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Zabrzu od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice oraz rozjazdami. Odcinek obejmuje ok. 2300 metrów toru pojedynczego. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy pod koniec stycznia. Wystartowało siedem firmy z ofertami na kwoty od 17,8 mln zł brutto do blisko 26 mln zł brutto. Wszystkie przewyższały budżet zamawiającego określony na kwotę 13,6 mln zł brutto.

Ostatecznie zamawiający dołożył środków i wczoraj (8 kwietnia) poinformował o rozstrzygnięciu postępowania. Wygrała firma KZN Rail z Krakowa, która złożyła najtańszą propozycję. Jednocześnie odrzucone zostały trzy oferty: Trakcji PRKiI, firmy Tor-Kar-Sson oraz konsorcjum Spaw-Tor i Progreg Budownictwo.

Termin realizacji prac określono na 11 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy częściowo wyłączonym ruchu tramwajowym – w czasie przebudowy odcinka jednotorowego. Jednocześnie, jak pisaliśmy, Tramwaje Śląskie przygotowują się też do przebudowy torów wzdłuż Zabrzańskiej w Bytomiu na odcinku od Modrzewskiego do Baczyńskiego oraz w ciągu Wolności w Zabrzu na odcinku od Floriana do granicy z Rudą Śląską.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5