Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu Powstańców w Chorzowie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-06 13:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu Powstańców w Chorzowie
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie po ponad pół roku rozstrzygnęły prowadzony wspólnie z Chorzowem przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni w ciągu ul. Powstańców. O zamówienie ubiegały się trzy firmy.

Przedmiotem przetargu, organizowanego wspólnie przez Tramwaje Śląskie i Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, jest modernizacja infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 600 mtp. Prace mają mieć charakter kompleksowy i obejmą całą infrastrukturę tej jednotorowej linii, poprowadzonej środkiem dwukierunkowej jezdni. Obecnie torowisko jest zabudowane z płyt EPT. Wykonane zostaną nowe warstwy podbudowy, powstanie nowe odwodnienie, torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach torowych, zamontowane zostaną smarownice. W zakresie części drogowej przewidziano nowe chodniki, nawierzchnię, miejsca postojowe dla parkowania równoległego i skośnego. Przewidziano zdjęcie sieci trakcyjnej z budynków, która zostanie zawieszona na słupach trakcyjnych i trakcyjno-oświetleniowych.

Oferty poznaliśmy pod koniec grudnia. Wystartowały trzy firmy, które były gotowe wykonać prace za kwoty od 11,486 mln zł do 13,543 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który wycenił prace na 10,076 mln zł brutto.

Tramwaje Śląskie wreszcie w piątek 3 lipca rozstrzygnęły postępowanie. Wygrała firma Tor-Kar-Sson, która złożyła najtańszą propozycję. Założono, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Część tramwajowa ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, a drogowa – w ciągu 19 miesięcy.

Warto przypomnieć, że Tramwaje Śląskie i Chorzów podpisali już umowę na przebudowę torowisko i jezdnię w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp. Ruch został tam już wstrzymany.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5