Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę dla przebudowy trasy słynnej linii 38

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-10 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę dla przebudowy trasy słynnej linii 38
fot. Adras Ekes
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę torowiska w ul. Piekarskiej i Sądowej w Bytomiu. Prace umożliwią, dzięki dobudowie rozjazdów, wydłużenie linii 38 do pl. Sikorskiego.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego wspólnie z Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, jest gruntowna przebudowa ul. Piekarskiej. Ulica zostanie przebudowana na całej długości – od skrzyżowania z ul. Sądową aż do przystanku tramwajowego po północnej stronie skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Modernizacją objęte zostanie torowisko od przystanku Bytom Powstańców Śląskich wzdłuż ul. Piekarskiej wraz z rozjazdem na skrzyżowaniu z ul. Sądową i dalej wzdłuż ul. Sądowej do jej skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich włącznie z rozjazdem torowym.

Wybudowane zostaną nowe platformy przystankowe, w tym także tzw. przystanki wiedeńskie. Na końcowym przystanku linii nr 38, czyli przystanku Bytom Powstańców Śląskich, powstanie dwutorowa krańcówka z torem odstawczym. Zaplanowano budowę nowych relacji na skrzyżowaniu ulicy Piekarskiej z ulicą Sądową i następnie ulicy Sądowej z ulicą Powstańców Warszawskich, co pozwoli na wydłużenie trasy linii nr 38 do placu Sikorskiego.

Oferty poznaliśmy przed połową października. Wystartowały dwie firmy. Tańsza oferta, złożona przez Eurovię Polska, opiewała na kwotę 49 mln zł przy budżecie określonym na niespełna 28 mln zł. Ostatecznie jednak zamawiający znaleźli dodatkowe środki i przed weekendem – 7 stycznia – rozstrzygnięto przetarg. Wygrała Eurovia Polska.

Teraz wynik musi się uprawomocnić. Zadanie realizowane będzie w trybie projektuj i buduj. Przewidziano wykonanie prac projektowych wraz z pozyskaniem decyzji administracyjnych w terminie do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy, a następnie realizację robót w terminie do 12 miesięcy od zaakceptowania dokumentacji projektowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bytom. Tramwaje wracają na ul. Katowicką

Komunikacja

Bytom. Tramwaje wracają na ul. Katowicką

inf. pras. 24 września 2019

Bytom. Planowana modernizacja torowiska przy ul. Piekarskiej

Komunikacja

Bytom. Planowana modernizacja torowiska przy ul. Piekarskiej

Jakub Jackiewicz 25 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5