Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę przebudowy torów w centrum Zabrza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-22 15:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę przebudowy torów w centrum Zabrza
fot. MichalPL, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na remont kolejnego odcinka sieci w ramach projektu unijnego. Przebudowane zostanie torowisko w centrum Zabrza w ciągu Powstańców Śląskich i Religi, w ramach którego miałyby się pojawić nowe relacje skrętne.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w Zabrzu, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami. Do przebudowy przewidziano 1380 metrów toru pojedynczego.

Torowisko w pl. Teatralnym oraz na ul. Religi przewidziano w technologii podsypkowej. Natomiast torowisko w ul. Powstańców Śląskich oraz na przejazdach przez torowisko wzdłuż ul. Religi zaprojektowano w technologii bezpodsypkowej na prefabrykowanych płytach torowych. Przewidziano również bezpodsypkowe torowisko na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Wolności, przy czym nawierzchnia powinna nawiązywać do istniejącej nawierzchni. Zaprojektowane zostało też nowe torowisko dla nowych relacji Religi – Plac Teatralny oraz Powstańców – Wolności (kierunek Gliwice).

O zamówienie ubiegały się dwa podmioty. Po półtora miesiąca Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły postępowanie. Wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum KZN Rail i Spaw-Tor na kwotę 28,9 mln zł brutto. Zamawiający musiał dołożyć do tej oferty, gdyż pierwotny budżet opiewał na kwotę 19,8 mln zł brutto.

Na realizację przeznaczono 10 miesięcy od zawarcia umowy. Zamawiający wymaga aby inwestycja była realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wykonawca jest zobowiązany do organizacji pracy w taki sposób, aby utrzymać ruch drogowy w obrębie dróg znajdujących się w obszarze oddziaływania prowadzonych robót.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5